Nadchodząca side-scrollowa, kosmiczna strzelanka zaprojektowana przez studio Granzella Inc. jest kontynuacją wydanej w 2004 roku gry R-Type Final.

Wybuchowa akcja, otoczona pięknie renderowaną trójwymiarową grafiką, ze zmodernizowaną rozgrywką sprawiają, że na zapowiadany projekt czekam z niecierpliwością. Masa etapów do eksploracji, kilkadziesiąt statków kosmicznych do wyboru (m.in. R-9B Strider, TW-2 Kiwi Berry, R-13A Cerberus), a także pokaźny arsenał broni mogą wywołać uśmiech na twarzy zarówno niedoświadczonych pilotów, jak i starych, powietrznych wyjadaczy. W grze zawarty został wskaźnik trudności zmniejszający lub zwiększający się w zależności od osiąganych przez nas rezultatów (dostosowujący się do indywidualnych kompetencji każdego gracza). Przed wyruszeniem w niebezpieczną misję eksterminacji zastępów przeciwników z klanu Bydo, możemy spersonalizować dowolny element swojego futurystycznego myśliwca, dopasowując odpowiedni kolor pancerza czy typ broni (np. armaty falowe, urządzenia bitewne oraz niszczycielska broń delta) do swoich upodobań.

R-Type Final 2 poza standardową wersją dostępny jest również w limitowanych edycjach (Inaugural Flight Edition oraz Limited Edition) zawierających grę, oficjalny soundtrack, artbook, kolekcjonerskie pudełko, a także nieśmiertelnik i model statku kosmicznego.

Światowa premiera R-Type Final 2 zaplanowana jest na 30 kwietnia 2021 roku na komputerach PC (Steam) oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.