Wymagająca zdrowego rozsądku i umiejętności sumowania liczb gra logiczna, nie do końca zgodna ze standardem cRPG-ów gra fabularna oraz zręcznościówka przeznaczona do nauki szybkiego pisania – tyle w tym tygodniu ma nam do zaoferowania IndieGala. Za darmo!
Pierwszy z wymienionej trójki gratisów, Puzzle Chambers to gra dla odważnych. A przynajmniej takich osób, którym nie jest straszne dodawanie, sumowanie i operowanie na jednocyfrowych liczbach. Pozornie proste zagadki, polegające na ułożeniu kamieni z cyframi na odpowiadających im płytkach bardzo szybko się komplikuje, gdy do gry wchodzą elementy zwiększające wartość sąsiednich pól (działają w zależności od położenia, niektóre z nich tylko na oznaczonych strzałką polach).
Ostrzegamy, nie będzie łatwo, za to przyjemność z otwarcia kolejnych drzwi, stojących na drodze do wolności bohaterów gwarantowana. Puzzle Chambers to trochę taki dwuwymiarowy Cube. Na szczęście nikt nie zmusza nas do operowania na dużych liczbach pierwszych. Ma też w sobie coś z Piły. W grze przewidziano system podpowiedzi, których na starcie otrzymujemy cztery. W miarę postępów w rozgrywce pula podpowiedzi jest zwiększana. Do rozwiązania ponad 70 zagadek.
Cubicle Quest Iana Isaro jest prawdopodobnie najbardziej przyziemnym cRPG-iem, na jakiego możemy natrafić. Główny bohater zaczyna snuć swoją opowieść wokół niezapłaconych rachunków i niespłaconych kart kredytowych. Potem, zamiast wziąć się z życiem za bary zasypia i trafia do innej rzeczywistości – Realms of Financia, w której zasadniczo wykonuje standardowe dla cRPG-ów zadania i misje.
Nie zapomnijcie zabrać ze sobą Ring of Sanity, bo jak wrócicie do Castle of Sanity? Ta i wiele innych gier słownych nieźle ubarwiają zabawę. Nie oznacza to jednak, że turowe walki są tylko dla śmiechu. Tu robi się już całkiem poważnie, gdy dopadnie cię na przykład Niezapłacony Rachunek.
Ostatnia, darmowa propozycja na najbliższy tydzień to Keyboard Killers, czyli zabawa w przetrwanie z literami w rolach głównych. 28 etapów do przejścia, 4 poziomy trudności (od easy, po crazy i proffesional). Podstawowe zadanie: opanować bezwzrokową obsługę klawiatury. Być może nie jest to najpiękniejsza gra na świecie, ale jakże pożyteczna (no chyba, że klikamy tylko na smartfonie). I jeszcze jedno – grając w Keyboard Killers możemy też skomponować jakiś kawałek…