Dziewięć żywotów od punktu kontrolnego do punktu kontrolnego. Samodzielna wędrówka przez świat pełen zagrożeń. Zbieranie kocich smakołyków i ucieczki przed psami. Wspinaczka wysokodrzewna i ataki pazurem wymierzone w myszy – oto koci świat z perspektywy gry zręcznościowej, zaprezentowanej w iście komiksowym stylu.

The Purring Quest właśnie został udostępniony za darmo w serwisie IndieGala, co oznacza, że możemy wkroczyć w świat tej platformówki w kociej sierści. Twórcy gry uważnie obserwowali przywary i zachowania naszych kotowatych przyjaciół, opakowali całą grę w zabarwioną molową nutką historię i porzucili nas przed zestawem wyzwań, które wcale nie są tak łatwe do rozwikłania. To znaczy są, ale po odrobinie praktyki i pewnie wielu próbach przechodzenia tego samego fragmenty poziomu. Pomimo zręcznościowej otoczki samej rozgrywki – jest tu i sporo wątków fabularnych, pyszniących się swoją sławą kotów (przygodnie napotykanych) oraz misji specjalnych – jak choćby uwalnianie uwięzionych kociaków.

Warto zaznaczyć, że zakup The Purring Quest na Steamie sprawia, że część przychodów z gry trafia na konta fundacji pomagającym zwierzętom.