Wielki, barwny świat przyszłości debiutuje dziś (na razie we wczesnym dostępie). Wszystko ubrane w barwy pulpowego science fiction i pełne dylematów moralnych zaczerpnięty ze współczesnych filmów SF oraz klasyki gier obliczonych na przetrwanie.

Przygotujcie się na eksploracje i odkrycia, rozbudowany system badań i wytwarzania przedmiotów, rozwijanie bazy i systemów obronnych, rolnictwo i hodowlę stworzeń oraz zadania fabularne mające na celu ratowanie mieszkańców planety. Plus sporo flory, fauny oraz ekstremalnych zjawisk pogodowych oraz zagrożeń środowiskowych (by dokopać najwytrwalszym śmiałkom).

“Beyond Contact to optymistyczna wizja przyszłości. Jest wyobrażeniem o tym, jak ludzkość kwitnie, a nawet pomaga przetrwać innym gatunkom, ponieważ różnorodność to klucz do rozwoju. Połączenie gry surwiwalowej i fabuły stworzyło wiele unikalnych wyzwań, z niektórymi z nich nadal się zmagamy. Połączenie tego wszystkiego z trybem wieloosobowej kooperacji, gdzie gracze muszą ze sobą współpracować, jest kolejnym dużym wyzwaniem przed premierą pełnej wersji na początku przyszłego roku. Mamy teraz platformę, którą możemy wykorzystać do realizacji wszystkich naszych marzeń związanych z grą, kontynuując uzupełnianie i poszerzanie świata Beyond Contact i Korpusu Kosmicznego.” – Chris Mosley, CEO Playcorp

Futurystyczna wizja świata w Beyond Contact, w który wkroczymy uzbrojeni i wyposażeni w sprzęt oraz kombinezony ochronne Korpusu Kosmicznego ma nas skłonić do eksploracji świata i odkrywania niezwykłych roślin i stworzeń. Gdzieś na końcu tej drogi czeka pradawna cywilizacja Ketern. Nie obędzie się bez skanowania, zbieractwa, wydobywania minerałów oraz tworzenia przedmiotów – wszystko po to, by jakoś poradzić sobie na umierającej planecie i okiełznać co bardziej agresywne formy życia. Będzie też szansa na zbudowanie własnej bazy, jej obronę i oplecenie wszystkich składowych nitkami zasilania. Planeta jest zasiedlona przez różne frakcje, co oznacza konieczność współpracy z obcymi, ale również odnajdywanie i wykorzystywanie zaginionych technologii.