Wielbiciele wymagających zręcznościówek – oto propozycja dla tych, którzy nie boją się wyzwań, wielokrotne powtarzanie tych samych sekwencji (do skutku) ich nie zraża, a każdy kolejny centymetr pokonanego poziomu to powód do ogromnej satysfakcji.

Zrealizowana w klasycznej formie 320×224 pikseli i z odpowiednio rozpikselowaną grafiką zręcznościówka wprowadza nas w prostą historię – pewien szkielet wykradł dzielnemu górnikowi kanapkę. Ten ostatni (głodny i wściekły) wyrusza na odsiecz kanapce. Tym oto sposobem dajemy się wplątać w zręcznościowy pojedynek na kółkach górniczego wózka. Sterownie sprowadza się do sterowania szybkością pojazdu, okolicznościowego skakania oraz wywijania kilofem (w celu pozbycia się zagradzających drogę skał). Od czasu do czasu będzie trzeba też wykonać rzut kilofem, by przełączyć jakiś przycisk. Jeśli uważacie, że to proste… to zasłużyliście na kanapkę.

Psych Ore dostępne jest za darmo do rozegrania bezpośrednio na stronie projektu oraz do pobrania w wersji dla Windows. Gra powstała w ramach Brackeys Game Jam 2021.2.