Dwa miesiące dzielą nas od okrągłego, 300-go numeru PSX Extreme, a zostaną one wypełnione nie tylko bombami atomowymi (nie w realu), skażeniem radioaktywnym (również nie w rzeczywistości), Pamelą Anderson, Wiedźminem i podróżą po najbardziej przerażających miejscach Azji.
W środku również opowieść o The Legend of Dragoon (mającego być odpowiedzią Sony na Final Fantasy VII), barwna podróż po komiksach wydawnictwa Dark Horse oraz historia rodem z PRL-u o tym, co dało się kupić od marynarzy, a co na śmietnik wyrzucali Niemcy.
Roger wspomina, że ostatni miesiąc upłynął na zamykaniu nie jednego, a dwóch numerów jednocześnie – #298 oraz numeru zerowego, przygotowywanego z okazji 25-lecia. Kwiecień okazał się owocny dla wydań gier i ich recenzji. W tym numerze przeczytacie o Trek to Yomi, Eiyuden Chronicle: Rising, o dwóch grach z uniwersum Wampire the Masquarade, poskaczecie z kangurkiem Kao, potrenujecie z Nintendo Switch Sports oraz zwiedzicie Dolomen i Moss 2, a także powalczycie (z redatorami) w Evil Dead: The Game.
Tematy numeru zdominowane zostały przez kulisy powstania oraz historię marki Harry Potter, a także tematykę t bomb atomowych i skażenia radioaktywnego i nuklearnej zimy (niekoniecznie w odniesieniu do gier). Dla fanów Wiedźmina przygotowano historię i kalendarium świata, zaczynające się od czasów, gdy Kontynent zamieszkiwały krasnoludy i gnomy, a Koniunkcja Sfer była dopiero pieśnią przyszłości.
PSX Extreme wraz z Mazzi zabierają nas w podróż przez Azję, szlakiem studiów deweloperskich tworzących horrory, nie zawsze tych najlepiej znanych, ale odwołujących się do potworów z mitów i legend. W programie egzotycznych rozrywek ujęto też historię The Legend of Dragoon, natomiast symbolowi lat 90 z innego kontynentu – Pameli Anderson – poświecono wiele stron i zdjęć. Na wielbicieli komiksów czeka podróż po komiksach wydawnictwa Dark Horse, korzystającego z licencji growych.
JRPG-i, które nigdy nie opuściły granic Japonii to temat kolejnego opracowania, w planach jest też podróż do Kołobrzegu i rozmowa z właścicielem salonu o tym, co można było kupić w czasach PRL-u W tym numerze PSX Extreme debiutuje również Otton – gratulujemy! Dla fanów przygotowano opowieść o konsolach PICO-8 i Playdate.
Pełny spis treści PSX Extreme #298
Tematy numeru
Wiedźmin uniwersum
Harry Potter – Chłopiec, który zaczarował kulturę
Radioactive Blues – o końcu świata
Co nowego
Forever Skies
Broken Roads
Splatoon 3
Kryptokonsola PICO-8 – test
Playdate – hipsterski handheld – test
Saints Row
Postal: Brain Damaged
Playtest
Overwatch 2
Recenzje
Dolmen
Kangurek Kao
Evil Dead: The Game
MotoGP 22
Loot River
Salt & Sacrifice
Trek to Yomi
Vampire: The Masquerade Swansong
Winter Ember
Wildcat Gun Machine
Guilty Gear -Strive- – Season Pass 1
Ganryu 2: Hakuma Kojiro
Rogue Legacy 2
Moss: Book II
Vampire: The Masquerade – Bloodhunt
Eiyuden Chronicle: Rising
Nintendo Switch Sports
Attentat 1942
Lumote: The Mastermote Chronicles
Farm Manager 2022
The Centennial Case: A Shijima Story
Hardkor
Kiev Martins – wywiad Dolmen
Podróż przez azjatycki folklor w grach wideo
MyszaQ Lubi
Retro
The Legend of Dragoon – naprzeciw wielkiej Siódemce
Zapomniane gry RPG, które muszą powrócić
Czarny Koń rynku komiksowego
Pamela Anderson – Od Playboya, przez Kreml, aż na Broadway
Sea Wolf – arcadowe zaślubiny Polski z morzem
Felietony
Fabularna tawerna [Zax]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Mielu / Marcellus]
Na piechotę [Piechota]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Okiem maniaka [Roger]
Stałe rubryki
Co nowego
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Headshot
Graczpospolita
Comix Zone
Region Filmowy
Listy
Patronite