Już tylko 15 numerów brakuje do okrągłej 300-ki, a tu na okładce pokazał się właśnie pechowy erotoman Larry. Na swój sposób to znamienne, bo owszem – seria gier o gościu w sportowym garniturze miała swoje wzloty i upadki, a o specyfice humoru Larrego dałoby się pisać paszkwile, niemniej – dziś (po raczej nieudanej próbie wprowadzenia Larrego na salonu gier dla młodocianych) ostatecznie Wet Dreams Don’t Dry i kontynuacja wykazały, że z serii da się jeszcze sporo wycisnąć.

Wróćmy jednak do tematów numeru najnowszego PSX Extreme. I, ku zaskoczeniu, w tym numerze przeczytamy o losach Larrego. Będzie też spora porcja grania w Resident Evil Village i nową inkarnację starego Diablo II. Do tego Returnal, wspominki usłane kasetami VHS, branża gier przez pryzmat giełdy i telenowelowych historyjek i 36 różnych ujęć pyszczka Gozilli oraz kulisy powstania serii Gran Turismo.

Roger uznaje, że bieżący rok dla branży może być jednym z najgorszych na polu premier głośnych hitów i next genów – co dotyczy również nikłej dostępności konsol najnowszej generacji. Na szczęście producenci nie zapominają o poprzedniej generacji i wciąż rozkręcają swoje maszynki produkcyjne na poletkach PS4 / Xbox One.

W numerze #285 znalazło się miejsce na recenzję Oddworld: Soulstorm, Returnala (ekskluzywny tytył na PS5) oraz towarzyszący artykuł o kosmicznej traumie – dolegliwościach psychicznych i fizycznych nękających kosmonautów. Będzie też o styku świata popkultury z kulturą gier wideo i o postaciach z gier występujących w teledyskach.

O 38 pyszczkach Godzilli już wspominałem? I o wszystkich odcieniach garniturów Larrego? Redakcja przygotowała też dla swoich czytelników artykuł o firmach tworzących gry i obecnych na giełdzie (ponad 60 spółek!), poparty historyjkami rodem z wenezuelskich telenowel. Jest też coś o grach w formie inwestycji (na przykładzie kolekcjonerek i białych kruków). Plus zakulisowa historia serii Gran Turismo.

Podobno Outriders dali pstryczka w nos Avengersom, a nostalgicy dalej przekładają z kupki na kupkę kasety VHS. A na deser historia Jousta! Dowiedzieliśmy się też, że redakcja pracowicie składa numer zerowy PSX-a, a patroni magazynu dostaną w Extreme Plus czarno-biała historię opakowanych w muszelki, zmutowanych Żółwików Ninja (na ośmiu, bogato ilustrowanych stronach)!

Pełny spis treści PSX Extreme #285

Tematy numeru

Pechowy erotoman

36 twarzy Godzilli – historia króla potworów

Nie tylko Music Instractor

Co nowego

Forspoken 10

Dungeons & Dragons: Dark Alliance 11

Miitopia

Playtest

Diablo II: Resurrected

Resident Evil Village

Recenzje

Outriders

NieR: Replicant ver.1.22474487139…

Oddworld: Soulstorm

Disco Elysium: The Final Cut

Genesis Noir

A Long Way Down

Danger Scavenger

Balan Wonderworld

Star Wars: Republic Commando

MotoGP 21

Atelier Mysterious Trilogy Deluxe Pack

Poison Control

Spacebase Startopia

Lost Words: Beyond the Page

Doom 3: VR Edition

Kaze and the Wild Masks

Immortals Fenyx Rising – Myths of the Eastern Realm

SaGa Frontier Remastered

Returnal

Hardkor

Kosmiczna trauma

Growa giełda

Gry jako inwestycja

Myszaq lubi

Retro

Prawdziwy symulator jazdy – historia Gran Turismo

Orzeł na strusiu

Pokolenie wychowane na VHS

Felietony

Z uKosa [Koso]

Fabularna tawerna [Zax]

Savepoint [Michał Walkiewicz]

Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]

Na piechotę [Piechota]

Od gracza dla graczy [Mazzi]

Felieton czytelnika

Okiem maniaka [Roger]

Stałe rubryki

Co nowego

Ohayo Nippon

Dobre, bo polskie

Hyde Park

Headshot

Patronite

Prenumerata

Comix Zone

Region Filmowy

Graczpospolita

Listy