Na zachętę (dla posiadaczy kalendarza w stylu retro z Pixela) – barwny Kalendarz Gracza PSX Extreme z datami i jubileuszami o których warto pamiętać, ma się rozumieć ilustrowanego grafikami z gier. Cena numeru wyjątkowo wyższa: 12,90 zł, no ale Kalendarz Gracza!

Oczywiście to zaledwie dodatek do bogatego w treści wydania #281, zdominowanego mocno przez next-geny i akcesoria do next-genów.

I tu niespodzianka, bo jedną z myśli przewodnich tego numeru jest przegląd nowoczesny TV i ich funkcjonalności, przygotowany przez Piotra Gmerka z redakcji HDTV Polska plus ranking odbiorników z różnych półek cenowych. Oprócz wyświetlaczy obrazu redakcja przetestowała również akcesoria do next-genów (właściwie już current-genów), stawiając na słuchawki, ładowarki do kontrolerów, kierownice i pady.

Powiedzmy, że to poświąteczny przewodnik zakupowy dla gracza, którego kieszeń odrobinę odpoczęła po zakupie wymarzonej PS5 lub innego Xboxa Series S/X (takich marek, jak SteelSeries, Sony, Razer, Logitech, HyperX, Corsair i HORI). Choć okładkę PSXE #281 zdobi Immortals: Fenyx Rising, to jedną z najważniejszych recenzji tego wydania pozostaje Cyberpunk 2077.

Opowiedziany na sześciu stronach (i porównywana w wersjach na PC, PS4 i next-genach). Możemy też posłuchać opowieści o marketingu Cyberpunka 2077, w tym o kosztach poniesionych przez wydawcę oraz słynnym tweecie BEEP.

Nie zabrakło miejsca dla recenzji nowej gry Johna Romero oraz horroru Visage. Wśród przekrojowych materiałów publicystycznych znajdziemy opracowanie dotyczące wierzeń Słowian i pogan w zestawieniu z uniwersum Wiedźmina. Będzie też coś dla wyznawców odwiecznej wojny konsolowej, czyli dyskusja o wadach i zaletach nowego Xboxa i nowej PlayStation.

Bardziej na poważnie przeczytamy o depresji i jej odbiciu w grach, a w dziale Retro króluje Pewex! Jest też historyczny rys gatunku car combat oraz coś dla wielbicieli robotów i jeszcze podróż tropem Twisted Metal!

Pełny spis treści PSX Extreme #281

Tematy numeru

Next-genowe peryferia
Przegląd TV 2020 – co wybrać pod PS5 i XSX?

Co nowego

Hogwarts Legacy
Second Extinction
No More Heroes III
Premiera PS5 i XSX
Game & Watch: Super Mario Bros.

Recenzje

Bridge Constructor: The Walking Dead
Call of the Sea
Chronos: Before the Ashes
Cyberpunk 2077
Empire of Sin
FIFA 21
Fitness Boxing 2: Rhythm & Exercise
Haven
Immortals: Fenyx Rising
Just Dance 2021
Morbid: The Seven Acolytes
Mortal Kombat 11 Ultimate
Overcooked! All You Can Eat
Psi Patrol: Kosmopieski ratują Zatokę Przygód
Temtem
Transformers: Battlegrounds
Twin Mirror
Visage
Worms Rumble

Hardkor

Samuraje marketingu – jak sprzedać Cyberpunka 2077
Zgrentgen – next-genowy ring
Depresja gracza
Gunpla – wielkie małe roboty
Tajemnicze wierzenia pogańskich Słowian

Retro

Pewex – smak luksusu w PRL-u
Śladami Twisted Metal

Felietony

Z uKosa [Koso]
Fabularna tawerna [Zax]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
Achievement Unlocked [Krooger]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Okiem maniaka [Roger]

Stałe rubryki

Co nowego
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Headshot
Prenumerata
Comix Zone
Region Filmowy
Graczpospolita
Listy
Głos Ludu