Spoglądając na zmieniające się przy nazwie magazynu cyferki chce się rzec: jeszcze tylko 13+20 do 300. Rozkładając liczby na ich sumy łatwiej uwierzyć, że zgodnie z wypowiedziami wydawcy – PSX to wciąż magazyn dla młodzieży, choć całkiem poważny, jeśli weźmiemy pod uwagę zapowiedzi i spis treści.
Najnowszy numer PSX Extreme trafi do sprzedaży w czwartek 27.08.2020 r. Okładkę zdobi Wasteland 3, a redakcja sięga w przeszłość, by przyjrzeć się jak to dawniej bywało przy okazji premiery kolejnych generacji konsol do gier. Czyli temat numeru tradycyjnie opanowany przez w wspominki i konsole?
Jednak nie jest to jedyny temat numeru, bo są jeszcze dwa do przeczytania – pierwszy jak najbardziej naukowy i poważny to Gry nie z tego wymiaru – czyli o wielu wymiarach, upływie czasu i innych zjawiskach niepojętych dla przeciętnego gracza, a jednak prezentowanych niekiedy również w grach.
Nieco bliższy naszej percepcji pozostaje trzeci z tematów numeru, który skupia się na review bombingu i jego związkach z internetowymi trollami i wpływie takich działań na samych graczy i recenzentów. Podobno pada odpowiedź na pytanie, która z gier oberwała najbardziej przez bombardowanie ocenami.
W wywiadach – rozmowa z CEO All in!Games – Piotrem Żygadło i o Ghostrunnerze, którego wydawca twierdzi, że będzie to hit na miarę Wiedźmina, Dying Light i Frostpunka. Jest też rozmowa z twórcami remake’u pierwszej części Mafii.
W dziale z recenzjami – okładkowy Wasteland 3, bojowe ropuchy uzupełnione o genezę marki i wspominki o jakichś zmutowanych, acz bojowych żółwikach, remake Destroy all Humans! połączony z materiałem o kinie SF klasy Z. No i żeby nie było, że to jednak pismo dla młodzieży – jest też w recenzji jakiś tytuł, który ma zaimplementowaną lepszą fizykę ruchu piersi niż w Dead or Alive (pewnie Hellpoint, Hellride albo Mortal Shell, ale jest i wielu innych kandydatów – patrz spis treści). No i jeszcze jeden akcent retro – czyli przekrojowy materiał o serii Crysis.
Teraz jakiś kij w mrowisku, czyli (niezgodne z prawdą) twierdzenie, że z gier się wyrasta. Z własnego doświadczenia podpowiadam, że z gier wyrasta się tylko na chwilę, jak zepsują się w domu wszystkie maszynki do grania. Dlatego warto mieć coś na czarną godzinę. Jest i kolejna opowieść Stanisława Perki o prowadzeniu salonów gier w Krakowie.
Konsolite przygląda się klonom Mortal Kombata (w tym takim z nudeality), jest też pokaźny materiał o utylizacji… gier i sprzętu do grania. A Myszaq doszukuje się obiecujących, filmowych horrorów. W Polsce! PSX Extreme testuje również kierownicę Logitecha oraz monitor Philipsa. A na deser osiem felietonów!
Spis treści PSX Extreme #277
Tematy numeru
- Premiery minionej ery
- Gry nie z tego wymiaru
- Review bombing – bomba w górę
Co nowego
- Godfall
- FIFA 21
- Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes
- Wywiad z Piotrem Żygadło (All in! Games)
- Logitech G923 – test kierownicy
- Philips Momentum 558M1 – test monitora
- Mafia: Definitive Edition
Recenzje
- Battletoads
- Creaks
- Crysis Remastered
- Destroy All Humans!
- Dying Light: Hellraid
- EA Sports UFC 4
- Fairy Tail
- Fast & Furious Crossroads
- Grounded
- Hellpoint
- Hyper Scape
- Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? Infinite Combate
- Kandagawa Jet Girls
- Maid of Sker
- Metamorphosis
- Mortal Shell
- Othercide
- Panzer Paladin
- Pathfinder: Kingmaker Definitive Edition
- Peaky Blinders: Mastermind
- Relicta
- Skater XL
- Tannenberg
- The Eternal Castle [REMASTERED]
- Wasteland 3
Hardkor
- Żabia grobla
- Inwazja tandety z kosmosu
- Odpady i utylizacja elektronicznej rozrywki
- Zgrentgen – Czy z gier się wyrasta?
- Myszaq lubi
Retro
- Niedźwignięty Crysis
- Lew salonowy, czyli jak zostałem salonowcem
- Cloneality! – jak kopiowano Mortal Kombat
Felietony
- ZuKosa [Koso]
- Fabularna tawerna [Zax]
- Savepoint [Michał Walkiewicz]
- Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
- Achievement Unlocked [Krooger]
- Od gracza dla graczy [Mazzi]
- Okiem maniaka [Roger]
Stałe rubryki
- Co nowego
- Ohayo Nippon
- Dobre, bo polskie
- Hyde Park
- Headshot
- Comix Zone
- Prenumerata
- Region Filmowy
- Graczpospolita
- Listy
- Głos Ludu