Jeszcze dwa lata na rynku i dobiją do 300 numerów. Prawda, że to imponujący wynik? Zanim jednak się to wydarzy zajrzyjmy na chwilę między okładki najnowszego PSX-a. Podobno padła nota 10/10, ale nie uprzedzajmy faktów.

Redakcja przygotowała zbiór informacji o najnowszym nextgenie – ilustrowany zaprezentowanymi przez Sony zdjęciami materiał o PlayStation 5, wraz z listą startowych tytułów oraz mieszanymi opiniami redaktorów.

Temu materiałowi towarzyszy zmiana numeracji w Unreal Engine – nowa „Piątka” może stanowić pewną zapowiedź tego, co szykuje się w świecie konsolowych gier na najbliższe kilka lat. Porządkując nieco ten software’owo-hardware’owy, nextgenowy bałagan – w PSX Extreme przeczytamy też o technologiach i telewizorach na które warto zwrócić uwagę, szykując sobie nową jaskinię gracz.

Zdjęcie okładkowe były łatwe do przewidzenia. W recenzjach i na okładce panoszy się The Last of Us 2 i już wstępnie określany jest jako jedna z najlepszych gier tej generacji. Czy dostał najwyższą notę? Nie wiem, jeszcze nie czytałem. Tuż obok – recenzja Desperados III wraz z przekrojowym materiałem o mitach Dzikiego Zachodu, legendarnych rewolwerowcach i najbardziej znanych napadach z epoki. Do tego wywiady z twórcami Project CARS 3 oraz remake’u Final Fantasy VII (Yoshinori Kitas i Naoki Hamuguchi).

Co do aktualnego tematu numeru – trudno było o coś równie przewidywalnego: redakcja PSX-a już grała (przez kilka godzin) w Cyberpunk 2077 – całość materiału została opatrzona unikalnymi screenhotami. Dla tych, którzy mają już przesyt wieści o Wiedź… wróć – Cyberpunku – świeże wieści o horrorze The Medium Bloober Team, który szykuje się na Xbox Series X. Jest też obszerny materiał dotyczący wersji alfa Dying Light 2, gry Techlandu, na którą niejeden pogromca zombie ostrzy sobie maczetę.

W dziale z publicystyką PSX zachęca nas do sprawdzenia jak Dziki Gon przedstawiany jest w mitach i wierzeniach, nie tylko słowiańskich.

Redaktorzy zaglądają też za kulisy… anulowanych produkcji na currentgeny. No i jeszcze ciekawostka historyczna – przegląd początków branżowych magazynów poświęconych grom z całego świata.

Pewnie chcecie wiedzieć, kto pierwszy wprowadził oceny gier? A na deser historia Medal of Honor i rola, którą w serii odegrał nie kto inny, jak Steven Spielberg i jego syn.

Redakcja na końcu tej zapowiedzi wspomina, że planują przetrwać koronawirusa (nie jest im straszny po spóźnieniach Kaliego i Myszaqa). Tak, to prawda, każda redakcja ma swojego Kaliego i Myszaqa.

Jeśli nie wiecie gdzie szukać najnowszego PSX-a – to radzimy albo udać się do sprawnie działających salonów prasowych, albo wyklikać sobie cyfrowe lub papierowe wydanie (albo prenumeratę bądź nawet łączoną prenumeratę) w sklepiku Pixela/PSX Extreme.

A tak prezentuje się spis treści najnowszego PSX Extreme #275:

Temat numeru

Dying Light 2
Cyberpunk 2077
The Medium
Unreal Engine 5

Co nowego

Sherlock Holmes: Chapter One
Paradise Lost
Paper Mario: The Origami King
PlayStation 5
Telewizor dla PS5 i Xbox Series X
Project CARS 3

Recenzje

BioShock: The Collection
Desperados III
Disintegration
Gigantozaur Gra
Huntdown
Mortal Kombat 11: Aftermath
Project Warlock
Red Wings: Aces of the Sky
Shantae and the Seven Sirens
Stellaris
The Elder Scrolls Online Greymoor
The Last of Us Part II
The TakeOver
The Walking Dead: Saints & Sinners
The Wonderful 101: Remastered
Those Who Remain
Ys: Memories of Celceta

Hardkor

Dziki Zachód
Final Fantasy VII Remake – wywiad
Przeboje ósmej generacji, których nigdy nie było
Dziki Gon w mitologii i wierzeniach
Myszaq lubi

Retro

Medal, honor i Spielberg
Historia czasopism o grach

Felietony

Z uKosa [Koso]
Fabularna tawerna [Zax]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
Achievement Unlocked [Krooger]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Okiem maniaka [Roger]

Stałe rubryki

Co nowego
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Headshot
Comix Zone
Prenumerata
Region Filmowy
Graczpospolita
Listy
Głos Ludu