Na wstępie podkreślamy, że wielu fanów będzie zadowolonych, jednak tylko częściowo. Pojawiły się oficjalne panele z różnymi kolorami, ale trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość.

Właściciele konsol PlayStation 5 są z reguły zadowoleni z tego sprzętu. Pomijając fakt, że do tej pory może być ciężko z kupieniem własnego egzemplarza, ponieważ podaż wciąż nie jest w stanie do końca zaspokoić popytu, to jest jeszcze inna bolączka. Wielu ludzi chciałoby inny kolor paneli na obudowie. Czy to naprawdę ważne? Czy problem należy do priorytetów? Niekoniecznie, ale nie zmienia to faktu, że całkiem sporo osób miało ochotę na jakiś inny kolor, w związku z czym na rynek trafiły takie właśnie panele. Jest popyt, jest i podaż, ale w tej konkretnej sytuacji były to nieoficjalne dodatki, ponieważ Sony nie było zainteresowane produkcją tego typu rzeczy. Teraz, po długim czasie wyczekiwania, fani dostają to, o co prosili, czyli oficjalne panele do konsol PlayStation 5, które oferują nowe kolory. Mamy zatem: Midnight Black, Cosmic Red, Nova Pink, Starlight Blue, a także Galactic Purple. Jakby tego było mało, są też pady o tych samych barwach.

Panele z nowymi kolorami trafią na rynek 21 stycznia 2022 roku (tylko Midnight Black i Cosmic Red). Niestety wygląda na to, że póki co nie przewidziano też sprzedaży w Polsce. Sama premiera będzie natomiast ograniczona do kilku kolorów. Krótko mówiąc, są powody do radości, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo premiera zalicza się do tych skromniejszych, realizowanych stopniowo.