Kosmici wylądują jednocześnie na Steamie, iOS i Androidzie 28 października 2021 r. – jak zapowiadają Assemble Entertainment oraz studio RobotPumpkin Games. Przygodówka sci-fi opowiadająca o losach rozbitka, który próbuje wtopić się w bawarskie okoliczności przyrody i ewakuować z południowych Niemiec równolegle trafi na PC oraz smartfony.

Zepsuty latający spodek, kraksa w landzie, gdzie pojazdy raczej nie ulegają awariom i stylistyka graficzna znana z poprzedniego tytułu RobotPumpkin Games – The Innsmouth Case. Gotowi na zabawne przygody związane ze zderzeniem dwóch grup społecznych? Kosmici kontra Bawarczycy – to brzmi jak pretekst do przaśnych dowcipów, zalewanych piwem. Do tego zróżnicowane zakończenia rozgrywki (19 różnych finiszy) i niski ukłon w stronę klasyki kina SF. Wtapianie się w klimaty bawarskie będzie pewnie przypominać zmagania pewnego Sołtysa z danej przygodówki z kraju nad Wisłą, ale w klimacie lagera i precli. Spróbujcie wymówić nazwę miejscowości, w której toczy się całe to zamieszanie: Unter-Hinterobersdorf. A może po prostu zakosztujecie niemieckiego życia parząca na barwne kadry i równie czarujących bohaterów?

RobotPumpkin Games obiecuje nam opcję projektowania przybysza z kosmosu, za którym stoi jakaś poruszająca historia. Plus 19 zakończeń, wybory, które mają znaczenie, kupę radości, wytężanie mózgownicy oraz mini gry. Czekamy do końca października na to co się wydarzy w relacjach bawarsko-międzyplanetarnych.