Śmiałkowie, podróżnicy i stratedzy – na PC powraca wyczekiwana kontynuacja Distant Worlds, stworzone przez Code Force i Slitherine Games

Pierwsza część ustaliła zasady rozgrywki, kontynuacja wprowadza nas do wszechświata tętniącej życiem galaktyki, generowanych wydarzeń, bezustannej ewolucji planet. Galaktyki mogą składać się nawet z 2000 systemów gwiezdnych, wypełnionych tysiącami planet, księżyców i asteroid.

Distant Worlds 2 stawia na swobodę w odkrywania świata gry i wyborze stylu rozgrywki. Pomocna może okazać się automatyzacja różnych zadań w naszym (rozbudowywanym) imperium, a my będziemy mogli skupić się na tych obszarach, które zdają się najbardziej interesujące. Zostaniemy odkrywcami, którzy nie dbają o ekonomię i handel, albo zarządcami ojczystej planety, pozostawiającymi eksplorację i obronę układu sztucznej inteligencji – właśnie ten ostatni element wesprze nas podczas wyboru indywidualnej ścieżki rozgrywki. Ostatecznie w Distant Worlds 2 możemy pozostać na przykład projektantem statków kosmicznych, nie zwracając uwagi na ewoluująca wokół galaktykę.

W Distant Worlds 2 każda z frakcji została opatrzona własnym wątkiem fabularnym i zestawem dedykowanych misji. Eksploracja bezkresnego kosmosu ma nam dać okazję do zdobywania cennych zasobów i odkrywania potencjalnych miejsc na założenie kolonii własnego imperium oraz nawiązywania kontaktów z innymi nacjami (w tym tworzenia traktatów, składania ofert handlowych i budowania sojuszu). Odległe obszary naszego imperium będą podatne na najazdy piratów i niebezpiecznych stworzeń, więc raczej nie będziemy się nudzić, broniąc własnego terytorium. W pakiecie opcji znajdują się też nowe technologie, umożliwiające projektowanie i budowanie unikalnych statków i baz gwiezdnych.