Układanka z narracyjnych puzzli Road 96 studia DigixArt wkrótce ma zawitać na ekrany konsol Sony i Microsoftu. To dobre wieści, bo będzie to okazja do komfortowego zwiedzania świata, w którym sami… możemy poczuć się niekomfortowo.

Fabuła w Road 96 płynie jak w powieściach drogi, rozwijając się zależnie od dokonanych przez nas wyborów. Od banalnej historii o ucieczkach nastolatków płynnie przechodzimy do grozy autorytarnego reżimu i barwna podróż szybko zmienia się w coś na kształt survivalu, niekiedy zabarwionego nostalgią, innym razem pełna refleksj.

“To naprawdę ekscytujące, że gracze konsolowi wkrótce będą mogli wyruszyć w emocjonalną podróż ku wolności. Road 96, inspirowane klasycznymi filmami drogi z lat 90. sprawia wrażenie dobrze dopasowanego do tej generacji zarówno konsol, jak i ich właścicieli. Usiądź wygodnie i przygotuj się na niezwykłą podróż.” – Yoan Fanise, CEO i Creative Director w DigixArt

Najwyższy czas dla posiadaczy Xboksów i Playstation, bo właściciele Switchy i PC przeszli już pewnie Road 96 na wiele sposobów.