W świąteczno-noworocznym szale zakupów gier warto zwrócić uwagę na ten oto malowniczy tytuł udostępniony za darmo przez serwis IndieGala.

Die Young zgodnie ze swoim optymistycznym tytułem zabiera nas na wyprawę wprost na przebogatą pod względem fauny, flory i ciekawych przygód wyspę, gdzie… cóż – w planach były wprawdzie wspinaczka i inne sporty ekstremalne, ale śródziemnomorska wyspa (o powierzchni 12 km kwadratowych) okazała się dostarczać jeszcze więcej adrenaliny, niż może znieść młode serce. W gruncie rzeczy chodzi o brutalną walkę o przetrwanie, zaprawioną craftingiem, tajemnicami, parkourem, ucieczkami i walkami z lokalnymi mieszkańcami tego niezbyt gościnnego zakątka świata.

Pokaźny świat i konieczność stałego uzupełniania zapasu pożywienia, bandaży oraz długie godziny spędzane na eksploracji i craftingu. Plus odrobina interakcji z innymi ocalałymi, sporo wspinaczki i biegania, dużo niebezpiecznej natury i survivalu. Z tym, że nie będzie okazji do zbudowania własnej fortecy, a raczej spędzimy noce i dnie w przygodnych schronieniach, uciekając, bądź poszukując zaginionych przyjaciół i odkrywając mroczne sekrety pozornie spokojnej wyspy. Z czasem zdobędziemy odpowiednie oręże do walki i tłumaczenia przeciwnikom, by nie podchodzili zbyt blisko.

PS Malowniczy screenshot został wstawiony na zachętę, w dalszych etapach rozgrywki może już nie być tak kolorowo.