Kanał o nazwie ClassiCinematics chce, byśmy przyjrzeli się szalonej twarzy Yuriego możliwie wysokiej jakości.

Electronic Arts zapowiedziało jakiś czas temu remaster Command & Conquer oraz Red Alerta, a twórcy raz za razem publikują kolejne zajawki nowych modeli i tekstur, by podtrzymać nasze zainteresowanie. Kanał ClassiCinematics poszedł w zupełnie inną stronę, używając algorytmów i SI, by upscale’ować przerywniki filmowe z Red Alert 2 do rozdzielczości 4K, serwując nam szczegóły tych trochę kiczowatych, ale potwornie klimatycznych filmików w jakości, o jakiej w latach 90. nawet nie śniliśmy.

Poza nagraniem poniżej, w którym możecie oglądać inwazję ZSRR na Stany Zjednoczone i potęgę Yuriego, używającego swojego umysłu, technologii i bardzo retro wideotelefonu by przejąć kontrolę nad silosem atomowym, na kanale czeka na was cała playlista usprawnionych filmików. W podobny sposób usprawniono wcześniej elementy Diablo 2, jednak w przypadku Red Alert 2, z jego aktorskimi wstawkami całość wygląda znacznie znacznie lepiej.

Całość ma trochę artefaktów wynikających z upscalingu, a autor tłumaczy, że próba usunięcia interlacingu powodowała spadek jakości, ale te problemy wydają się drobne w zestawieniu z faktem, że dostajemy możliwość przyglądania się porom na twarzy prezydenta USA… nawet, jeśli parę razy zdarza im się przemieszczać niezależnie od samej twarzy.