W dzień wykłady, warsztaty oraz bezpośrednie spotkania z przedstawicielami firm IT. W nocy turnieje e-sportowe, gry oraz różne strefy rozrywkowe. To wszystko już w ostatni weekend maja, podczas tegorocznej edycji BEST IT Festival tworzonego już po raz 10. przez organizację studencką BEST Wrocław.

Jego pierwszą częścią jest tzw. “Dzień IT”, podczas którego studenci wezmą udział w wykładach i warsztatach przeprowadzanych przez firmy z branży IT, na których niezależnie od stopnia zainteresowania tą dziedziną, każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Druga część projektu obejmuje noc z piątku na sobotę (24/25.05) w budynku SKS, gdzie uczestnicy spróbują swoich sił w turniejach gier, takich jak: FIFA, Guitar Hero, Wormsy, StarCraft 2, OSU czy Hearthstone. Odbędą się również finały turniejów e-sportowych LoL’a oraz CS:GO, do których eliminacje trwają już od kwietnia. Dodatkowo do dyspozycji uczestników będą specjalnie przygotowane strefy: chilloutu, gier planszowych, gier retro, wolnego grania oraz kibica (wraz z komentatorami oraz transmisją finałów na żywo). Wstęp na tą część festiwalu jest wolny dla wszystkich.

Więcej informacji na stronie internetowej projektu: http://bit.best.wroclaw.pl/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/BITFestival/.