Gry w taksówki zawsze miały w sercu graczy specjalne miejsce. Prawdopodobnie zawdzięczamy to Crazy Taxi, jednak ten symulator jak na razie urwał się na Tycoonie (występującym na smarfonach).

Urban Venture otwiera przed nami (nomen omen) otwarty świat i sadza nas za kółkiem w roli profesjonalnego kierowcy, którego cel to… zbudowanie od podstaw własnej firmy przewozowej. Tłem akcji jest malownicza Barcelona, a wykonawcą tego taksówkowego symulatora jest studio Simteract (twórcy Gra Train Life: A Railway Simulator – obecnie we wczesnym dostępie na Steamie). Gdy wokół tętni życiem metropolia, my skupiamy się na symulacji i pozornie prostym zadaniu – przewiezieniu pasażerów z punktu A do punktu B, omijając korki, radząc sobie z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, lawirując pomiędzy wybojami na drodze, nieznośnie niecierpliwymi pasażerami, czy też okolicznościowymi stłuczkami. Jednak w Urban Venture, oprócz użerania się z pasażerami (bądź dowożąc jedzenie), będziemy też mogli rozwinąć własne umiejętności biznesowy – zatrudniając pracowników, tworząc i dbając o flotę samochodów i zarządzając rozwijającą się firmą transportową. Tradycyjnie dla symulatorów kariery od zera do milionera – zaczynamy z jednym, tanim samochodem, dopiero po rozpoznaniu terenu i zarobieniu funduszy możemy ruszyć do walki o własny kawałek transportowego tortu. Simteract obiecuje nam odwzorowanie Barcelony 1:1, wraz ze specyficznym dla tego miasta ruchem ulicznym. To obszar o wielkości 20 km kwadratowych (we wczesnym dostępie będzie to 10 km kwadratowych), z uwzględnieniem ponad 200 słynnych zabytków z hiszpańskiego miasta. Nawet takie czynniki, jak poruszający się po mieście przechodnie – będą mieli wpływ na rozgrywkę, podobnie jak zjawiska pogodowe, wpływające na tempo poruszania się pojazdów. Nie zapomniano o współczesnych elementach społeczeństwa dobrze poinformowanego – co przekłada się na oceny czystości naszego miasta i jakość realizacji usług, oceniane w formie reputacji. Będziemy zapewne musieli pamiętać o kontroli technicznej pojazdu i zadbać o takie szczegóły jak czystość…

Urban Venture pojawi się w Early Access na Steamie na przełomie 2022 i 2023. Do czasu pełnej premiery gra zostanie uzupełniona o nową funkcjonalność w formie kolejnych aktualizacji.