Przed wami druga część przeglądu najnowszych dem na Nintendo Switcha. 

Snipperclips – Cut it out, together! ( SFB Games) – cena pełnej wersji w eShopie – 80zł

Dość nietypowa gra logiczna. Preferowana gra w dwie osoby – sprawia wtedy więcej frajdy. Kierując dwoma bohaterami – Snipem i Clipem, rozwiązujemy coraz to bardziej zakręcone poziomy, „wycinając” różne kształty w swoich bohaterach. Należy na przykład zrobić z siebie igłę, którą przebijemy balonik.

VOEZ (Rayark Games/Esquadra (NS)) – cena pełnej wersji w eShopie – 85zł

Jedyna pozbawiona konieczności ruszania się gra muzyczna w cały zestawieniu. Jako jedyna również nie może być grana „na telewizorze”. Gra jest dość przyjemna, a nawet relaksująca. Można przyrównać ją do dotykowej wersji Guitar Hero. Celem zabawy jest łapanie nutek w rytm muzyki. Utwory są niestety w większości azjatyckie i nie wszystkim przypadnie do gustu ten typ muzyki.

Slime-san (Fabraz) – cena pełnej wersji w eShopie – 48zł

Modyfikacja pomysłu z gry Super Meat Boy. Wcielamy się w rolę tytułowej Slime i staramy wydostać się z wnętrzności gigantycznego robaka, który nas połknął. Ciekawie wyglądająca pikselowa grafika nadaje tytułowi specyficznego zagadkowego klimatu.

Oceanhorn – Monster of Uncharted Seas (Cornfox & Bros.) – cena pełnej wersji w eShopie – 60zł

Bardzo ładna gra platformowo-logiczna w rzucie izometrycznym. Wcielamy się w postać chłopca, który opuszcza rodzimą wioskę, aby znaleźć zaginionego ojca. Starszy pan wyruszył, próbując odszukać morskiego potwora, czyli tytułowego Oceanhorna. Podczas rozgrywki gra przypomina starsze części Zeldy. Wersję pecetową recenzowaliśmy w Pixelu #04.

Disgea 5 Complete (Nippon Ichi Software, Inc.) – cena pełnej wersji w eShopie – 240zł

Strategiczna gra turowa, w której wcielamy się w Killi’ę – młodego demona chcącego pokonać potężnego władcę zwanego Void Dark i uwolnić swój świat spod jego panowania. Gra przesiąknięta jest humorystycznymi motywami. Większość czasu spędzamy na trójwymiarowych arenach.

Puyo Puyo Tetris (Sega) – cena pełnej wersji w eShopie – 160zł

Połączenie dwóch bardzo znanych marek gier logicznych – Puyo Puyo i Tetrisa. W grze pojedynczej będzie czekać na nas wiele wyzwań. Najlepiej jednak w ten tytuł gra się przeciwko siedzącemu obok koledze, a jeszcze lepiej koleżance.

Piczle Lines DX (Score Studios) – cena pełnej wersji w eShopie – 60zł

Gra logiczna polegająca na łączeniu punktów w tych samych kolorach o założonej z góry długości. Po połączeniu kropek widzimy obrazek, który udało nam się ułożyć – na przykład piłkę lub psa. W pełnej wersji co jakiś czas dodawane są kolejne darmowe zagadki do rozwiązania.

Robonauts (QubicGames) – cena pełnej wersji w eShopie – 60zł

W tej strzelance 2D wcielimy się robota z dość nietypową umiejętnością. Może on zmieniać grawitację i przeskakiwać pomiędzy znajdującymi się w pobliżu planetami, na których stoczy walki z niezliczoną ilością przeciwników.