Ostatnimi czasy w eShopie wprowadzono małe udogodnienie dla graczy. Po wejściu w wyszukiwanie i wyborze opcji „Software with Demo Available” pojawi nam się pełna lista gier z wersjami demonstracyjnymi. Grałem w każdą z nich i w kilku słowach postaram się je opisać.

 

Nine Parchments (Frozenbyte) – cena pełnej wersji w eShopie – 80zł

Jest to pierwszy twin stick shooter, z którym miałem do czynienia na Switch’u. Gry pierwszy raz uruchomiłem to demo, od razu na myśl przyszła mi bardzo mocno okrojona gra Magicka. Każdy z dwóch bohaterów (w pełnej wersji ma być ich 8) ma do wyboru na starcie trzy czary (na przykład kula ognia, lodowy promień oraz „czar obszarowy” ofensywny lub defensywny). Podczas przechodzenia gry odblokowujemy kolejne czapki oraz laski dla naszych czarodziejów. Grze niestety brakuje iskierki oryginalności, która zdołałaby zachęcić większość potencjalnych klientów do zakupu.

Project Octopath Traveler (Square Enix) – cena pełnej wersji w eShopie – nieznana

Nowy projekt twórców serii Final Fantasy jest skierowany głównie do fanów staroszkolnych produkcji jRPG. Pixelowa grafika, klimatyczna muzyka i opowiadanie historii w dialogach w dymkach to to, co spotykamy na każdym kroku.

Heroes of the Monkey Tavern (Monkey Stories) – cena pełnej wersji w eShopie – 39zł

Developerzy ze studia Monkey Stories chcieli stworzyć dungeon crawlera inspirowanego ciepło przyjętym Legend of Grimrock oraz nawiązującym do innych tytułów tego typu z lat osiemdziesiątych. I takim oto sposobem powstało Heroes of the Monkey Tawern. Jeśli twoim żywiołem jest bieganie w nieskończonej ilości podziemnych korytarzy, sprawdzanie na każdym kroku wszystkich możliwych statystyk oraz walka z niezliczoną ilością wrogów – to tytuł idealny dla ciebie. Sterowanie na początku nie jest zbyt intuicyjne, ale po chwili bardzo łatwo się przyzwyczaić.

Just Dance 2017/Just Dance 2018 (Ubisoft) – cena pełnej wersji w eShopie – 249,90zł/239,90zł

Bierzemy joy-cony w ręce, wstawiamy konsolę do dock-a i zaczyna miotać nami jak szatan. Gra jest idealna na imprezy, ale w moim przypadku musiała minąć chwila, aby zmienić przyzwyczajenia z grania w Just Dance z Xboxa z Kinectem. Warto sprawdzić przed zakupem listę piosenek z obu gier i wybrać tą, która bardziej nam odpowiada.

Spelunker Party! ( Tozai Games, Inc.) – cena pełnej wersji w eShopie – 125zł

Tozai Games nawiązało do bardzo dobrego tytułu indie, jakim jest Spelunky (klasyczna wersja na PC do pobrania tutaj za darmo). Tak samo jak jej pierwowzór nie wybacza ona błędów gracza. Niestety tutaj zamiast karania gracz za jego ewidentny błąd jest karany za… zeskoczenie z liny 2 piksele za wysoko. W czasie przechodzenia dema kilka razy zginąłem, skacząc z platformy na platformę na tym samym poziomie lub skacząc z liny na grunt na podobnej wysokości, co tylko wywoływało u mnie frustrację.

Pokken Tournament DX (BANDAI NAMCO Entertainment, Inc.) – cena pełnej wersji w eShopie – 249,80zł

Lubisz bijatyki a w szczególności Tekkena? Czy dodatkowo lubisz kieszonkowe potwory? Jeśli na oba te pytanie odpowiedziałeś twierdząco ta gra jest dla Ciebie. W demie jest możliwość zagrania solo lub w kanapowym co-opie, używając jednego z trzech stworków (Pikachu, Charizadra lub Epoleona). Każdy z pokemonów prezentuje inny styl walki i każdym steruje się trochę inaczej. Poza tym gra wygląda bardzo ładnie, zachwyca ilością szczegółów i dobrze dobranym udźwiękowieniem. Tak naprawdę odpalając to demo, skusiłem się na zakup pełnej wersji gry i jestem bardzo zadowolony z tej decyzji.

Rayman Legends: Definitive Edition (Ubisoft) – cena pełnej wersji w eShopie – 159,90zł

Kolejne wydanie (zaraz po PS3, PS4, Xbox 360, X1, PC, Wii U oraz Vicie) najnowszych przygód Raymana. Idealna gra na Switcha – można przejść planszę lub dwie, schować konsolę i zagrać ponownie w innej wolnej chwili. Idealnie spisuje się zarówno w grze mobilnej jak i na dużym ekranie w grze solo oraz ze znajomymi.

Blaster Master Zero (INTI CREATES CO., LTD.) – cena pełnej wersji w eShopie – 40zł

Remaster kultowej gry Blaster Master. Klasyczna platformówka 2D, w której wcielamy się w kierowcę  czołgu SOPHIA. Przechodząc coraz to bardziej zakręcone plansze ulepszamy wyposażenie zarówno czołgu, jak i uzbrojenie bohatera. Dzięki darmowym dodatkom do gry będziemy mogli zagrać postaciami z innych gier – na przykład Shovel Knightem albo Shintae.