Pozostał mniej niż miesiąc oczekiwania na premierę jednej z najwspanialszych podróży w świecie gier przygodowych, które zapewnił nam przez lata Benoît Sokal.

Czy The World Before stanie na wysokości zadania i jeszcze raz za chwyci nas przygodami Kate Walker (tym razem w towarzystwie Dany Roze)?

Nie sposób ocenić zawartości gry po kilku screenshotach, które na zachętę serwuje nam Microids, jednak w przypadku dzieł Sokala – ich wizualna forma zawsze wyróżniała gry wychodzące pod szyldem francuskiego studia. Już Amerzone i pierwsza Syberia ujęły graczy grafiką i niezwykłą nutą nostalgii za światami zaginionymi, ukrytymi gdzieś w trudno dostępnych miejscach. Aż trudno uwierzyć, że Syberia jest z nami już dwie dekady, a paryskie studio Microids zaprosi nas do kolejnej porcji przygód już 18 marca 2022 r. na PC (nieco później na konsolach). Tym razem będziemy równolegle uczestniczyć w przygodach siedemnastoletniej damy – Dany Roze w 1947 (błyskotliwej pianistki) oraz (już w naszym tysiącleciu) – ponownie pokierować losami Kate Walker, uwięzionej w kopalni soli.