W serwisie NeoGAF pojawiły się pierwsze zdjęcia prototypu najnowszego Xboxa opublikowane przez użytkownika CurryPanda. Na tle gustownej wykładziny możemy zobaczyć, jako współczesne konsole ewoluują w kierunku skrzynek porównywalnych wielkością do współczesnych PC.

Na przednim panelu urządzenia widać przy jednej krawędzi slot napędu optycznego, wyłącznik i pojedynczy port USB. Tylny panel wypełnia standardowy zestaw gniazd: HDMI, 2 porty USB, ethernet, złącze optyczne oraz zasilanie. Podłużny, prostokątny port to prawdopodobnie gniazdo serwisowe. Widać też pokaźne wyloty powietrza oraz otwór ułatwiający demontaż tylnego panelu. Zgodnie z opisem – to tylko prototyp, więc finalna wersja konsoli może wyglądać zupełnie inaczej. W każdym razie – musimy przygotować sporo miejsca na półce na nowego Xboxa. Pokaźne gabaryty urządzenia mogą jednak zapewnić dobrą cyrkulację powietrza i sprawne chłodzenie komponentów. Do wnętrza finalnej wersji konsoli zapewne nie będzie można dostać się tak łatwo, jak sugerują to zdjęcia prototypu.

Inne plotki sugerują, że nowy Xbbox będzie wyposażony w SSD 4. generacji, choć wydajność nośnika danych może być nieco na wyrost: