Minął rok od stworzenia prototypowego humanoida DeLTA i pomimo wszystkich obietnic, nie udało mu się jeszcze uzyskać powszechnej akceptacji społeczeństwa. Zaawansowana technologicznie istota jest jednak zdeterminowana, by udowodnić swoją wartość i pokazać światu, że jest kimś więcej niż tylko kolejnym bezużytecznym robotem.

Dynamiczna platformówka akcji osadzona w futurystycznym, solarpunkowym uniwersum, w którym technologia bazująca na energii słonecznej stała się tak powszechna, że stała obecnie podstawowym źródłem witalności na świecie. W trakcie podróży przez Radię – krainę zaatakowaną przez gang dronów, poznamy historię protodroida DeLTA, odkryjemy jego zabójcze ulepszenia i zdolności, pokonamy wrogów jednocześnie przemieszczając się po platformach oraz wyeliminujemy potężnych bossów i zdobędziemy ich broń. Fabuła zaprowadzi nas do Radiant Bay – regionu sztuki i kultury znanego z luksusowego stylu życia jego obywateli, zaniedbanego miasta Durbin niegdyś dobrze prosperującego dzięki pozornie nieograniczonym zasobom paliw kopalnych, obszaru Eldinburgh ukrytego pod baldachimem lasów, a także do nowoczesnej metropolii Grand Soleil zamieszkiwanej przez ponad 50 milionów mieszkańców.

„Jestem solowym twórcą, którego motywuje miłość do Megamana i pragnienie, aby moja wymarzona gra się spełniła.” – Adam Kareem, projektant Protodroid DeLTA

Protodroid DeLTA ma pojawić się w 2021 roku na komputerach PC (Steam) i konsoli Nintendo Switch.