W nowej grze na mikrokomputer Amstrad CPC próbujemy pokonywać kolejne stopnie korporacyjnej kariery. Okazuje się, że sukces zawodowy to bardzo brutalna rozgrywka.

Dla weteranów korporacji wiedza ta może nie być szczególnym zaskoczeniem, ale w grze Promotion!, by zająć wyższe stanowisko, trzeba fizycznie wyeliminować osobę, która je aktualnie piastuje. Nasz ambitny pracownik – czyli Ty, graczu – wędruje zatem po coraz wyższych piętrach firmowego biurowca, skacze po platformach i dąży do konfrontacji z managerami i dyrektorami kolejnych szczebli. Po drodze musi uważać na elementy otoczenia (w tej firmie ktoś na korytarzach porozstawiał nawet kolce!), omijać rozmaite ptaki czy szczury zasiedlające kolejne części obiektu (gdzie jest serwis sprzątający?!), a także pacyfikować innych pracowników, którzy – o zgrozo! – gotowi są oddać życie za swoich przełożonych.

Szefowie to bossowie, a ich pokonanie oznacza awans i otwartą drogę na wyższe piętra kariery.

Ta ciekawa, kolorowa gra, pozwalająca zagonionym korporacyjnym wyrobnikom na chwilę oddechu i przynajmniej wirtualny sukces zawodowy, jest jednym z laureatów tegorocznej edycji #CPCRetroDev i można ją bezpłatnie pobrać z konkursowej strony.

O innych nowościach na Amstrada CPC opowiemy już wkrótce w rubryce Retroexpress, ukazującej się co miesiąc na łamach magazynu Pixel.