Choć raczej nie jest to Half-Life 3.

Tyler McVicker prowadzący Valve News Network podzielił się nowymi informacjami na temat projektów, nad którymi zdaje się pracować Valve, bazujących na Source 2. Najważniejszą informacją, która potwierdza tylko znane wcześniej plotki jest fakt, że flagowa gra VRowa, którą Gabe Newell zapowiedział przy okazji startu Valve Index to Half-Life VR, nad którym studio pracuje od około trzech lat. To jednak nie wszystko, bowiem najnowsza aktualizacja silnika w Docie 2 zawiera w kodzie szereg interesujących odniesień do czegoś o nazwie Citadel.

Wykopane z Doty 2 informacje nie są wystarczające, by jednoznacznie określić, czym jest Citadel, choć wiele wskazuje, że jest to nowy, samodzielny projekt, bowiem w kodzie funkcjonują osobno odniesienia do niego oraz do Half-Life VR. Są też wzmianki o liście dźwięków na planszy, oraz wywołania minimapy z rzutem z góry i skradania w trybie pierwszej osoby.

Jeżeli natomiast zostawiliście Half-Life’a dawno za sobą i zastanawiacie się, dlaczego „Citadel” miałoby odnosić się do przygód Gordona Freemana, przypominamy: Cytadela do kwatera główna Kombinatu w Mieście 17 – wysoka wieża, która góruje nad całym, ponurym miastem. Od pewnego czasu krążą plotki, że nadchodzący Half-Life VR jest prequelem Half-Life 2, więc jego akcja mogłaby się toczyć na terenie tego kompleksu, jednak fakt istnienia dwóch osobnych bytów w plikach sugeruje, że możemy mieć do czynienia z innym projektem.