Nareszcie Square Enix przedstawił nam nieco więcej informacji o projekcie, nad którym pracuje studio Luminous Productions. Nazwa robocza Project Athia zostanie zastąpiona przez Forspoken.

Osoby zainteresowane pracami nad grą Project Athia mają teraz powody do radości, ponieważ uchylono rąbka tajemnicy. Poznaliśmy oficjalny tytuł gry – to Forspoken. Fabuła opowieda o losach Frey Holland, która znajduje się w pięknym, ale niebezpiecznym miejscu. Głosu oraz wyglądu tej postaci użyczyła aktorka Ella Balinska, która udzieliła krótkiego komentarza w materiale z oficjalną zapowiedzią Forspoken. Aktorka wyjaśnia, że aktualnie jest za wcześnie na zaprezentowanie szczegółów, ale na pocieszenie ma dla nas jedną scenę z gry oraz kilka fragmentów z rozgrywki.

Forspoken to RPG akcji osadzone w fikcyjnym miejscu o nazwie Athia. Materiał promocyjny ukazuje krainę pełną elementów fantastycznych. Nie brakuje w niej chociażby istot przypominających smoki. Główna bohaterka dysponuje zdolnościami magicznymi, nad którymi będzie musiała zapanować. Na pewno można liczyć na chwile pełne akcji, sporo eksploracji oraz walk. Gra wydaje się mieć spory rozmach, a zaprezentowane fragmenty wyglądają widowiskowo. Premiera Forspoken jest przewidziana na 2022 roku na PlayStation 5 oraz PC.