Nie tego THQ Nordic, tego drugiego THQ Nordic.

Na łamach serwisu gamesindustry.biz prezes THQ Nordic AB, spółki-matki dla THQ Nordic GmbH, Lars Wingefors oficjalnie przeprosił za wpadkę drugiej z firm polegającą na organizacji sesji AMA (Ask Me Anything) w najgorszym możliwym miejscu. Wingefors dość jednoznacznie zaznaczył, że nie popiera propagowanych na 8chanie kontrowersyjnych i nielegalnych treści, takich jak dziecięca pornografia czy znęcanie się dziećmi, ale rozumie, w jaki sposób przeprowadzanie sesji AMA w tym miejscu mogło być kojarzone z poparciem dla rzeczy dziejących się na forum.

To nie pierwszy raz, gdy THQ Nordic GmbH narobiło problemów, które THQ Nordic AB musiało wyjaśniać – jakiś czas temu pierwsza z firm stwierdziła, że decyzja o ekskluzywności Metro Exodus nie jest jej decyzją i została podjęta przez Koch Media/Deep Silver, a potem musiała tłumaczyć własne spojrzenie na tę sprawę.

Tweet o AMA zniknął już z konta THQ Nordic, a firma przeprowadziła wewnętrzne dochodzenie w tej sprawie. Chociaż nie ma ani słowa na temat zwolnień, Twitter THQ Nordic od czasu nieszczęśliwej sytuacji milczy.