11 bit studios zaprasza przed kominek, by wysłuchać sześciu historii opowiedzianych głosem Eda Kelly’ego – narratora, który towarzyszy naszym zmaganiom w Children of Morta. Udostępniony właśnie za darmo zbiór nagrań możemy zabrać ze sobą na drogę. To również bardzo ciekawy i nieszablonowy zabieg marketingowy – zachęcanie do gry poprzez słuchanie opowieści snutych kojącym głosem Kelly’ego, co ma nam umilić czas oczekiwania na Family Trials – kolejny z dodatków do Children of Morta.

Family Fireside Fables możemy za darmo wysłuchać na Steamie lub na YouTube.

Na zachętę, wierszyk:

„Zbierzcie się wokół, wędrowcy strudzeni

Przy cieple kominka odpocząć Wam czas

Słuchając słów moich nie bądźcie znudzeni

Ich brzmienie kojące utuli wnet nas”

Family Fireside Fables to zestaw sześciu uroczych opowieści, które czyta dla was niepowtarzalny narrator gry, Ed Kelly. Kraina Rea od dawien pełna była wzruszających historii gromadzonych przez rodzinę Bergsonów od pokoleń. Delikatny ton głosu Eda, w akompaniamencie wspaniałych pejzaży dźwiękowych i niezwykłej muzyki z gry, której autorem jest Hamidreza Ansari, przeniesie was do krainy fantazji, morałów i poetyckich rymów.

Spis treści Family Fireside Fables:

Tale I: Home — autorstwa Anne Bronte

Tale II: Brother and Sister — autorstwa Braci Grimm

Tale III: Lucy — autorstwa George’a Pope Morrisa

Tale IV: The Turnip — autorstwa Braci Grimm

Tale V: The Raven — autorstwa Edgara Allana Poe

Tale VI: Mother —  autorstwa Madison Julius Cawein

Premiera Family Trials również zmierza do nas wielkimi krokami. Nowy tryb gry, niezależny od głównej kampanii, jest zorientowany na walkę. Rodzinne próby zawierają kolejne, coraz trudniejsze poziomy lochów oraz hordy wrogów, mini-bossów i bossów, przez które należy się przebić. W ferworze walki gracze mogą wykonywać dodatkowe cele i przede wszystkim nie mogą zapomnieć o tworzeniu najlepszych buildów postaci umożliwiających zwycięskie wyjście z najtrudniejszych potyczek. Trzy poziomy trudności oferują rosnące wyzwanie i wpływają na liczbę pięter w losowo generowanych lochach, a trud włożony w ich wyczyszczenie zostanie nagrodzony nowym przedmiotami, Błogosławieństwami i Boskimi Reliktami. Family Trials oferuje też nowy system talentów.