Kolejny miesiąc pełen premier i bohaterów komiksowych, zarówno tych znanych, jak i mniej popularnych. W cyklu wydawnictwa Egmont w miesiącu lutym zaplanowano aż 25 komiksów. Raczej nikt nie będzie się nudził, bo w planach są komiksy zarówno dla wielbicieli superbohaterów, nieco młodszej i nieco starszej publiczności.

Pierwsza partia komiksów (data wydania 11.02.2020 r.) już jest na rynku. Oto czego możemy się spodziewać, odwiedzając ulubione galerie, które oferują opowieści obrazkowe.

Plansze Europy. Negalyod

Na rynek właśnie trafił intrygujący komiks Vincenta Perroita (scenariusz i rysunki), opowiadający o pustynnym świecie wypełnionym dinozaurami i latającymi pojazdami. Opowieść rozgrywa się w świecie, który dopadł efekt cieplarniany, a resztki ludzkiej cywilizacji albo zamieszkują pustynie, albo chronią się w podniebnych miastach. To fabularna i rysunkowa podróż jednego z pustynnych nomadów, motywowanego zemstą, który zmierza do najważniejszego z miast lewitujących na niebie. Komiks został wydany w twardej oprawie, Całość liczy 208 stron, kosztuje 99,99 zł.

Hellboy: Opowieści, tom 8

Aż 272 strony w twardej obwolucie odsłaniają zróżnicowane historie z życia Hellboya – od wymykania się w młodości z BBPO (na papierosa), co ma swoje nieoczekiwane konsekwencje, po wyprawy do Meksyku, obfitujące w spotkania z całą galerią niezwykłych postaci. W programie wycieczki są również podróże statkiem, pod dowództwem demonicznego kapitana i udział w poszukiwaniach wężycy… Scenariusz: Mike Mignola, Gary Gianni, rysunki: Mike Mignola, Gabriel Bá, Richard Corben, Duncan Fegredo, Gary Gianni, Mick McMahon, Fábio Moon. Cena: 79,99 zł.

Lonesome. Łotrzy pogranicza, tom 2

Seria Yves’a Swolfsa (scenariusz i reżyseria) opowiada o losach tytułowego tropiciela, ściganego przez samozwańczego kaznodzieję Markhama. Intryga, której tłem jest zima 1861 roku pełna jest krwi i potyczek z niewygodnymi (dla Markhama) frakcjami, zależnie od potrzeb, które układają się w bardziej złożony, dalekosiężny cel polityczny. Komiks został wydany w miękkiej oprawie, całość liczy 56 stron i kosztuje 34,99 zł.

DC Odrodzenie. Batman – Detective Comics – Dwa oblicza Two-Face’a, tom 9

Wielbiciele serii Detective Comics z Batmanem doczekali się ostatniego, dziewiątego tomu serii, który opowiada o dylematach Two-Face’a, znanego też jako Harvey Dent. Jego podwójna natura przypomina mu o starych przyjaciołach i sojusznikach, którzy teraz są jego wrogami – Jimie Gordonie i Batmanie. Tym razem Mroczny Rycerz idzie na współpracę z Two-Face’em, dla dobra Gotham. A więc będziemy mogli obserwować na kartach komiksu odwieczną walkę dobra ze złem w jednej postaci, odsłaniając wcale nie taką prostą psychikę jednego z antagonistów Batmana. Scenariusz: James Robinson, rysunki: Stephen Segovia i Carmine Di Giandomenico, wydanie w miękkiej oprawie. 132 strony, za które zapłacimy 39,99 zł.

DC Odrodzenie. Flash – Wojna Flashów, tom 8

Pozostając w uniwersum superbohaterów DC przeskakujemy do Flasha, który w ósmym tomie opowiada o efekcie wydarzeń zapoczątkowanych przez powrót Wally’ego Westa. Dołącza on do Barr’ego Allena i drugiego Wally’ego, by wspólnie chronić Keystone City. Jednak Wally w końcu odkrywa to co ukrywał Barry i postanawia odzyskać to co utracił. Co prowadzi do zderzenia z Ligą Sprawiedliwości i malowniczej walki najwspanialszych bohaterów i przestępców z uniwersum DC. Scenariusz: Joshua Willamson, rysunki: Howard Porter, Scott Kolins. Wydanie w miękkiej oprawie, 144 strony. Cena: 39,90 zł.

Minecraft, tom 1

Dzieciaki, które dorastają z Minecraftem nie pominą zapewne okazji odwiedzenia swojej ulubionej gry na kartach komiksu. To opowieść o chłopcu, który przeprowadza się wraz z rodziną do nowego miasta. Nie jest sam, bo wciąż spotyka się z grupą swoich przyjaciół w świecie Minecrafta. Poznajcie więc przygody Tylera, Evana, Candace, Toby’ego i Grace’a w Świecie Podstawowym. W pierwszym tomie czeka nas potyczka ze Smokiem Kresu. Scenariusz: Sfé R. Monster, rysunki: Sarah Graley. Wydanie w miękkiej oprawie, 88 stron. Cena: 29,99 zł.

Kamila i Konie. Miłość Oceana, tom 1

To może być czarny (komiksowy) koń tego miesiąca: humorystyczna opowieść dla dzieci i dorosłych o dziewięcioletniej Kamili, która poszukuje swojego… hobby. Przechodzi wprawdzie codziennie obok klubu jeździeckiego, ale uważa konie za niebezpieczne. Traf losu sprawia, że wchodzi w posiadanie karty klubowej i… może przełamać swój lęk przed wielkimi zwierzakami. Scenariusz: Lili Mésange, rysunki: Stefano Turconi. Miękka oprawa, 144 strony. Cena: 39,99 zł.

Sisters. Przysięgam, naprawdę!, tom 14

Jeszcze jeden skrzący się od dowcipów komiks dla dzieci, opowiadający o perypetiach nastoletniej Wendy i nieco młodszej Marine. Ma się rozumieć sióstr. Marine bez przerwy kłamie (snując wyśnione opowieści koleżankom i rodzicom), wraz z siostrą twierdzą, że to rodzice nauczyli je tak zgrabnie fałszować rzeczywistość. Scenariusz: Christophe Cazenove, William Maury, rysunki: William Maury. 38 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.

Lucy Luke. Rodeo, tom 2

W drugim tomie przygód Lucky Luke’a poznajemy nawyki legendarnego kowboja Dzikiego Zachodu, który nigdy nie omija rodeo, trafia na zawody  w ujeżdżaniu koni i łapaniu cielaków na lasso, jednak tym razem trafia na twardego przeciwnika, który stosuje nieuczciwe zagrywki. Samotny Kowboj odwiedza również Desperados City opanowane przez braci Pistol i bawi się kosztem pewnego poszukiwacza złota. Scenariusz i rysunki: Morris. 64 strony w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.

Lucky Luke. Most na Missisipi, tom 63

Równolegle wydany 63. tom przygód Lucky Luke’a to historia prób dzielnego kowboja w stawianiu mostów na rwących rzekach, zakończonych pojedynkami z przestępcami. Scenariusz: Xavier Fauche, Jean Léturgie, rysunki: Morris. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.

Smerfy Komiks. Smerf Naczelnik, tom 2

Tomik adresowany do najmłodszych czytelników komiksów, zawierający dwie opowieści zatytułowane Smerf Naczelnik oraz Smerosymfonia. W pierwszej z nich, pod nieobecność Papy Smerfa pozostałe smerfy kłócą się o przywództwo i urządzają wybory… Scenariusz: Peyo, Yvan Delporte, rysunki: Peyo. 64 strony w miękkiej oprawie. Cena: 19,90 zł.

Star Wars Komiks – Bunt na Kalamarze, nr 1/2020

14 lutego w księgarniach i salonach prasowych debiutuje również Bunt na Kalamarze, w serii najnowszych komiksów Star Wars (wydawanych przez Marvel Comics od 2015 roku). Co dwa miesiące będziemy mogli śledzić przygody bohaterów aktualnie obowiązującego kanonu Gwiezdnych wojen. Osią akcji tomu 1/2020 jest wodna planeta Kalamar, w okresie rozkwitu Sojuszu Rebeliantów. Księżniczka Leia zamierza namówić kalamariańskich przywódców (których król wciąż przebywa w imperialnym więzieniu), by dołączyli do rebelii. Scenariusz: Kieron Gilen, rysunki: Salvador Larocca. 132 strony w miękkiej oprawie. Cena: 19,99 zł.

Pozostałe, zaplanowane na koniec lutego premiery komiksów wydawnictwa Egmont zaprezentujemy niebawem.