Prezentujemy drugą porcję komiksów wydawnictwa Egmont, których premiery zostały zaplanowane na 26 lutego 2020 roku. Tradycyjnie, to zestawienie pełne superbohaterów i oryginalnych postaci. Nie zabrakło europejskich twórców. Pod koniec lutego możemy spodziewać się jeszcze 13 nowych komiksów.

Śpioch, tom 1

Na początek amerykański Śpioch – pierwszy tom serii komiksów łączących elementy thrillera szpiegowskiego i czarnego kryminału. Tajny agent Holden Carver, tytułowy Śpioch to postczłowiek – postać obdarzona nadnaturalnymi mocami. Nie odczuwa bólu, jego rany błyskawicznie się goją, a obrażenia doznane w walce mogą być przeniesione na przeciwnika poprzez jedno dotknięcie. Dodajmy jeszcze, że w wyniku zbiegu okoliczności Holden zostaje podwójnym agentem… Scenariusz: Ed Brubaker, rysunki: Sean Phillips, Colin Wilson, wydanie w twardej oprawie, 424 strony. Cena: 119,99 zł.

Mistrzowie komiksu. Western

Mistrzowska kreska i scenarzysta, którego nie musimy przedstawiać. Western narysowany przez Grzegorza Rosińskiego i opowiedziany przez Jeana Van Hamme to powieść będąca spełnieniem marzeń tego ostatniego i chwila przerwy od przygód Thorgala. Niemal klasyczny w swojej formie western (samotny traper, skorumpowany szeryf, bracia bandyci, tragiczna miłość i jednoręki główny bohater) pełen jest pojedynków, ale też wykracza poza ramy gatunku, unikając wyraźnych podziałów na postacie złe i dobre. Krew wylewa się z kart tego komiksu obficie. 80 stron w twardej oprawie. Cena: 59,99 zł.

OKP Dolores. Ścieżka nowych pionierów, tom 1

Opowieść, której zarysy brzmią jak historia Bayonetty, jednak dalsze losy głównej bohaterki, Mony wiodą z klasztoru wprost na piracki statek kosmiczny. OKP Dolores obiecuje barwną opowieść w stylu space opery, zabarwionej humorem, pełnej kosmicznych cudów i poszukiwania śladów swojego pochodzenia. Scenariusz i rysunki: Didier Tarquin, Lyse Tarquin. 48 stron w twardej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Ptaki nocy. Tajemnice i morderstwa

Tylko dla fanów uniwersum DC oraz wielbicieli antybohaterek. Harley Quinn w wraz z grupą superbohaterek zmierzy się z Black Canary i natknie na jedną z najgroźniejszych przeciwniczek w całym uniwersum – Lady Shivę. Scenariusz: Gail Simone, rysunki: Ed Benes, Michael Golden, Joe Bennett. 288 stron w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Conan Barbarzyńca. Życie i śmierć Conana, tom 1

Szkarłatna Wiedźma zamierza wykorzystać naszego ulubionego Cymeryjczyka by przyzwać Razazela. Zapewne natknie się na zdecydowany opór Conana, który w tym odcinku opowieści o jego przygodach będzie żeglował pirackim statkiem (z ładownią pełną trupów) i walczył z przerośniętymi wężami. Scenariusz: Jason Aaron, rysunki: Mahmud Asrar, Gerardo Zaffino. 160 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Era Conana. Bêlit, tom 1

Nie samym Conanem żyje Hyborea – wśród barwnych postaci brutalnych imperiów jest jeszcze jedna wielka gwiazda, której poświęcono całą serię komiksów. Mowa o Bêlit, królowej piratów, która za cel życia obrała walkę z morskimi potworami, a jej imię i widok żagli jej statku zawsze budzi strach. Scenariusz: Tini Howard, rysunki: Katarzyna Niemczyk, Scotta Hanna. 112 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Kaczogród. Miasto złotych dachów i inne historie z lat 1957-1958, tom 7

Teraz coś dla najmłodszych – opowieści z Kaczogrodu z ulubionymi bohaterami dzieciaków – od Sknerusa McKwacza, po Diodaka, Gogusia i Kwakerfellera – wszystko opowiedziane i namalowane przez mistrza od kaczych opowieści – Carla Barksa. Aż trudno uwierzyć, że te opowieści powstawały pod koniec lat 50. ubiegłego wieku. 256 stron w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Marvel Classic. Wojna królów – Preludium

Wielbiciele uniwersum Marvela w tym miesiącu również mają na co wydawać pieniądze. Na opowieść o Wulkanie podbijającym Shi’ar i X-Menach oraz Starjammersar w roli rebeliantów i zagrożeniach kryjących się w mrokach galaktyki. I podróży rodu Inhumans poszukującego swojego nowego domu. Scenariusz: Dan Abnett, Andy Lanning, Andy Schmidt, Christopher Yost, rysunki: Bong Dazo, Frazer Irving, Paco Diaz Luque, Paul Pelletier, Dustin Weaver. 292 strony w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Marvel Classic. Deadpool Classic, tom 8

Deadpoola nie trzeba specjalnie przedstawiać. Tam gdzie inni superbohaterowie prężą muskuły, ten zazwyczaj szydzi z przeciwników. Tym razem szefostwo Broni X postanowiło zwerbować Deadpoola i Copycat – byłą dziewczynę mistrza ciętej riposty. Wade niewątpliwie znajdzie jakiś sposób, by się z tego układu wykręcić. Scenariusz: Frank Tieri, Buddy Scalera, rysunki: Jim Calafiore, Georges Jeanty. 196 stron w twardej oprawie. Cena: 79,99 zł.

Marvel Now 2.0. Ms Marvel – Obrażenia na sekundę, tom 7

Kiedy kumpel z gry odkrywa prawdziwą tożsamość superbohaterki oznacza to, że zbliżają się kłopoty. Kamala staje przed wyborem – ulec szantażyście i zaprzeczyć swoim ideałom lub zdradzić swoją tożsamość. A może lepiej zmierzyć się z internetowym trollem? Scenariusz: G. Willow Wilson, rysunki: Mirka Andolfo, Francesco Gaston, Takeshi Miyazawa. 132 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Marvel Now 2.0. Amazing Spider Man – Globalna sieć: Tożsamość Osborna, tom 6

Nornan Osborn i jego armia goblinów kontra Spiderman. Do kompletu jeszcze jeden przeciwnik – Silver Sable. I bądź tu człowiekiem-pająkiem. Scenariusz: Dan Slott, rysunki: Stuart Immonen. 152 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Marvel Now 2.0. Staruszek Logan – Dawne strachy, tom 5

Staruszek Logan powraca z przyszłości (tej, w której złoczyńcy pokonali superbohaterów) i rusza do Rumunii w poszukiwaniu Jubilee. Zawiera też sojusz z Wyjącymi Komandosami. Pomaga też swoim przyjaciołom uwięzionym na stacji kosmicznej i wraca do swoich czasów. Scenariusz: Jeff Lemire, rysunki: Filipe Andrade, Andrea Sorrentino. 108 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Śledztwa Enoli Holmes. Sprawa dwóch zaginięć, tom 1

Adresowana do dzieci i młodzieży opowieść o przygodach Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa. Fabuła komiksu rozgrywa się pod koniec XIX wieku w wiktoriańskiej Anglii. Ekscentryczna mama Enoli znika w dniu 14 urodzin dziewczynki. To jasne, że nasza nastoletnia detektyw ruszy na poszukiwania. Scenariusz i rysunki: Serena Blasco. 64 strony w twardej oprawie. Cena: 34,99 zł.