Wielbiciele wyścigów jednośladów – oto wyczekiwany dzień premiery MotoGP 22, który już dziś trafi na ekrany PlayStation 4, PlayStation 5, Xboxa One, Xboxów Series X i S, Nintendo Switch oraz PC, za sprawą Milesone oraz Dorna Sports S.L.

MotoGP 22 dodając do rozgrywki nowy – NINE Season 2009 ma być fascynujący sposób na ponowne przeżycie najbardziej niesamowitych sezonów w historii MotoGP. Nostalgiczny i pełen emocji film dokumentalny z narracją Marka Neale, reżysera najlepszych dokumentów o MotoGP, z ponad 50 minutami oryginalnych nagrań z sezonu 2009, połączonych z rozgrywką i tworzących totalnie wciągającą symulację. Gracze znajdą się w miejscu legendarnych motocyklistów, takich jak Rossi, Pedrosa, Stoner czy Lorenzo i stawią czoła różnym zapierającym dech w piersiach wyzwaniom, aby odtworzyć ważne historyczne momenty. NINE Season 2009 odwzorowuje wszystkie 17 Grand Prix sezonu, podzielone na rozdziały z ponad 39 wyzwaniami.

Tegoroczne MotoGP 22 dodaje także opcje specjalnie dla nowicjuszy nieznających serii, a takżę dla tych, którzy chcą poprawić swój styl i opanować mechanikę rozgrywki. Z poprawionym samouczkiem i nową MotoGP Academy, prawdopodobnie każdy ma szansę stać się czempionem. Samouczek to seria krótkich sesji gry na specjalnych zasadach, mających pomóc nowym graczom zrozumieć podstawy poprzez konkretne wyzwania związane z elektroniką, zużyciem opon, temperaturą hamulców i różnicami między trzema głównymi kategoriami. MotoGP Academy nauczy, jak udoskonalić swój styl jazdy, aby być szybszym na każdym torze, odkrywając sekrety, aby stawić czoła wszystkim zakrętom i najtrudniejszym trasom. Poza tym, System Analizy Jazdy pomoże graczom poprzez wyskakujące w grze na końcu wyścigu komunikaty, sugerujące, jak dostosować i zmodyfikować poziom trudności w oparciu o ich umiejętności. Gra może na przykład zalecić obniżenie poziomu trudności, lub zasugerować skorzystanie z konkretnych samouczków mających na celu wypełnienie luk w wiedzy i postawach związanych z rozgrywką.

Kariera Menedżerska powraca i pozwoli graczom zdecydować, czy stworzą nowy zespół, czy dołączą do już istniejącego. Tryb oferuje również możliwość zagłębienia się w szczegóły strategii, odpowiednio wykorzystując punkty rozwoju i przydzielając personel badawczo-rozwojowy, aby wspiąć się na szczyt, a także pracować nad rozwojem motocykli poprzez ulepszanie takich elementów jak silnik, rama, aerodynamika i elektronika. Można rozpocząć swoją drogę od samego dołu, tworząc zespół juniorów w kategoriach Moto2 lub Moto3, wybierając sponsora i zatrudniając managera, dyrektora technicznego i przynajmniej jednego zawodnika. MotoGP 22 ma również zapewnić nigdy wcześniej niewidziany moto realizm. Prawdziwe doświadczenie nowej generacji, usuwające granice między grami a rzeczywistością. Plus nowe animacje twarzy, ulepszone postacie 3D i pit stopy. Gracze będą mogli ręcznie zarządzać mechanizmem blokującym RHD i kontrolować kompresję zawieszenia motocykla. Odczujemy również deformacje opon – bardziej realistyczne zachowanie, dzięki czemu doświadczenie w grze ma być jeszcze bliższe rzeczywistości. Po raz pierwszy w historii serii, MotoGP 22 zawiera tryby wspólnego grania lokalnie na podzielonym ekranie i grę sieciową (niedostępne na Switchu), oraz crossplay pomiędzy konsolami tej samej firmy.