Noisy Head Games, zespół przyznający się do (wcześniejszej) pracy w studiu Frontier Developments debiutuje ze swoim najnowszym, indyczym pomysłem – to roguelike shooter z pięknie wypikselowanym środowiskiem oraz jakże tajemniczą i urocza historią.

Beyond the Long Night właśnie wyruszyło na podbój Stema, dając nam okazję do poznania mieszkańców gór Dark Mountain, odkrywania tajemnic świata zamkniętego w pętli czasowej oraz przede wszystkim – rzucenia się w wir twin stickowej strzelaniny roguelike. Uciekając przed niosąca śmierć burzą trafiamy do zaświatów i odkrywamy tropy pełne tajemnic, zadań pobocznych, sekretów i zagadek logicznych. Do zebrania (i wyposażenia) będzie też sporo ulepszeń i mocy, a do pokonania – wielu niebezpiecznych przeciwników.

 „Jestem niesamowicie podekscytowany widząc, jak gracze zanurzają się w świat Beyond the Long Night. Jesteśmy w tej podróży od ponad trzech lat i przez większość tego czasu rozwijaliśmy się w oczach publiki poprzez wersje demonstracyjne, testy rozgrywki oraz Kickstartera. Jednak jest też inna strona gry, której do tej pory niemal nikt nie widział. Momentami robi się całkiem dziko i nie mogę się doczekać, kiedy usłyszę o pierwszych ludziach odkrywających tajemnice góry.” – Steve Hollis, założyciel i główny programista Noisy Head Games

Gra Beyond the Long Night jest już dostępna na Steamie za ok. 66 zł (z premierową, 20-procentową zniżką).