Ancient Forge Studio wraz z wydawcą (Frozen District) doprowadzili The Tenants do wersji 1.0, która opuściła właśnie wczesny dostęp i dobija się do graczy na PC i Steamie. Autorzy symulatora od marca 2021 zbierali opinie społeczności i pracowali nad poprawkami aż do dziś.

The Tenants jest symulatorem zarządzania nieruchomościami, w którym zadaniem gracza będzie wynajmowanie domów oraz mieszkań ich przyszłym lokatorom. Mieszkania i domy można budować oraz dekorować, korzystając z wielu dostępnych akcesoriów. Ważne, by przetrwać na rynku, zarabiać i inwestować.

„Podróż The Tenants przez Wczesny Dostęp była niezwykłym doświadczeniem. Wypuszczając pierwszą wersję w marcu 2021 nie spodziewaliśmy się takiego poziomu uwagi i zainteresowania, jakie zdobył tytuł wśród graczy. Jesteśmy przepełnieni szczęściem z powodu pełnej premiery gry” – Maksymilian Strzelecki, współzałożyciel i dyrektor techniczny Ancient Forge Studio

„Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie, jakie otrzymaliśmy od naszej społeczności w trakcie Wczesnego Dostępu. To oczywiście nie jest koniec prac nad The Tenants. Mamy duże plany co do przyszłości i niedługo się nimi podzielimy.” – Dushan Chaciej, współzałożyciel i dyrektor kreatywny Ancient Forge Studio

Wraz z wersją 1.0 rozgrywka została uzupełniona o kwestie głosowe, integrację z Twitchem, pięć elitarnych kontraktów (m.in. wróżka, bar sushi i studio motion-capture), zmiany w zakresie obsługi otwartych domów, dodatkowe mechaniki agentów, podnoszenie poziomów lokatorów, nowe postacie robotników i kolejne 20 osiągnieć do zdobycia. Finalna wersja The Tenants dostępna jest na Steamie, GOG-u oraz w Epic Games Store.