Zimna wojna i lata 60. Oszczędna stylistyka i dramat narracyjny. Dziś premiera South of the Cirlce na PC (Steam, GOG), Switchu, Xboxach One, Series X i S, PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

Wybory i złożone obietnice wpływające na emocje bohaterów oraz fabuła rozgrywająca się w niespokojnej rzeczywistości zimnowojennego wyścigu zbrojeń, wkrótce po podpisaniu traktatu antarktycznego – oto gra studia State of Play (zdobywcy nagrody BAFTA), którą wydaje 11 bit studios.

„Fascynuje mnie surrealistyczne piękno Antarktydy, szczególnie w latach 60., ze względu na ówczesną nisko rozwiniętą technologię. Mieliśmy w rodzinie przyjaciela, który wtedy tam był, a wszystkie jego zdjęcia były niesamowicie inspirujące. Opowiedział nam wiele historii, a niektóre z nich trafiły do gry. W grze badamy co dzieje się z osobą, gdy zostaje zabrana ze wszystkich struktur, w których znajduje się w codziennym życiu. Kim jesteśmy, gdy jesteśmy oddzieleni od politycznych i społecznych konstrukcji? To był świetny sposób na zbadanie czyjegoś umysłu, ponieważ kiedy jesteś w takim otoczeniu i odosobnieniu, co ci oprócz niego pozostaje?” – Luke Whittaker, dyrektor kreatywny studia State of Play

W South of the Circle odkryjemy zawiłości umysłu Petera, nauczyciela akademickiego z Cambridge, który roztrząsa swoją przeszłość, wędrując przez śnieżny krajobraz po lotniczej katastrofie. Bohater odkryje jak bardzo siły polityczne wpłynęły na życie jego i ukochanej Klary oraz jak postrzega własną ścieżkę i złożone po drodze obietnice. W obsadzie aktorów głosowych South of the Circle znaleźli się Anton Lesser (Gra o tron, Gwiezdne wojny: Andor), Gwilym Lee (Bohemian Rhapsody), Olivia Vinall (Kobieta w bieli), Richard Goulding (Korona ), Adrian Rawlins (Czarnobyl) i Michael Fox (Opactwo Downton).