Zapowiedzi, ulotki i reklamy kontynuacji Franko (wtedy znanej pod nazwa Franko 2) mogliśmy zobaczyć podczas… pierwszej edycji Pixel Heaven w 2013 r.

Od tego czasu upłynęło wiele (zasolonej) wody w Odrze, Szczecin wypiękniał, Amigi teoretycznie miały odejść w przeszłość, ale wciąż gdzieś tam się przewijają. Według pierwotnych założeń akcji crowdfundingowej w serwisie wspieram.to Franko 2 miał ujrzeć światło dzienne w lipcu 2014 roku. Ostatecznie dostaliśmy Skinny’ego i Franko 28 kwietnia 2023 r. Prawie dziewięć lat po spodziewanym terminie. Ale oto jest, brutalny, nieprzewidywalny, przerysowany świat bohatera naszej młodości, który znów odżył, tym razem na Steamie.

Dla wspierających pierwotną kampanię Franko 2 mamy dobrą wiadomość. Do 30 czerwca 2023 r. twórcy nowej gry Skinny & Franko: Fists of Violence obiecali na swoim profilu na Facebooku dostarczyć klucze Steam po zgłoszeniu się na wskazany adres. Oto spełniona obietnica Mariusza Pawluka (jednego z oryginalnych współtwórców gry Franko), który twórca gry złożył w sierpniu 2021 r…

PS Paprykarz zdążyłem zjeść zanim upłynęła mu data przydatności do spożycia. Oby nowy Franko okazał się choć po części tak smaczny. A na wersję na Amigę dalej będę czekał!