Studio Microids dociera do posiadaczy PC i Pstryczków z chodzoną, pikselartową bijatyką, rozgrywaną w przepięknie nakreślonych krajobrazach i z dziesiątkami przeciwników do obicia.

Demo gry pojawiło się w połowie zeszłego roku, natomiast dziś możemy już wyłożyć swoje (pochłaniane skrupulatnie przez inflację) złotówki na wersję PC/Mac (Steam) lub Switch i wyruszyć do nieco przegadanego boju.

Przegadanego, bo Scrap Riders to mikstura gry przygodowej z chodzoną bijatyką, osadzona w cyberpunkowej przyszłości. Hiszpańskie studio Games for Tutti da nam okazję do rozgrywki w skórze Rasta, przynależącego do tytułowego gangu motocyklowego Scrap Riders. W programie rozrywek przewidziano przemierzanie pustkowi i metropolii (zawładniętej przez korporacje), zjadliwy humor, oprawę zrealizowana w pikselartowym 2D, bijatyki na pięści i pistolety, a także rozmowy, zbieranie wskazówek i (ponoć) uroczą ścieżkę dźwiękową z epoki 16-bitowców.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani i dumni, że nasza gra nareszcie ożywa. Nie możemy się doczekać, aż gracze ją odkryją i mamy nadzieję, że spodoba im się granie w nią tak samo jak nam. Rozwój Scrap Riders był fantastyczną podróżą, w którą włożyliśmy całą naszą miłość, wiedzę i wszystko, co w nas najlepsze.” – Raúl Díaz, Game Designer / Programmer, Games For Tutti