Konkurs z nagrodami (gitary Gibsona i Epiphone’a) oraz zupełnie nowa usługa edukacyjna dla fanów gitarowego brzmienia (zarówno tego delikatnego, jak i ciężkiego).

Usługa Rocksmith+ (wraz z cennikiem subskrypcji i konkursem) już ruszyła w ramach Ubisoft Store. Tym razem jednak nie będziemy udawać, że gramy, a naprawdę uczyć się grać na własnej gitarze akustycznej, elektrycznej lub basowej, próbując swoich sił poprzez odgrywanie ulubionych utworów. Wszystko to na bazie dobrze znanej serii gier edukacyjnej Rocksmith (sprzedano ponad 5 milionów kopii Rocksmith i Rocksmith 2014), która jest obecna na rynku od 10 lat. Za miesięczną subskrypcję Rocksmith+ zapłacimy 59,90 zł, 3 miesiące kosztują 159,90 zł, natomiast Rocksmith+ na 12 miesięcy to już wydatek 399,90 zł. Usługa jest już dostępna na PC z Windows 10, jeszcze w tym roku dostęp do Rocksmith+ możliwy będzie za pośrednictwem smartfonów i tabletów.

Rocksmith+ to seria edukacyjna połączona z ćwiczeniami, za która odpowiada przez zespół muzyków, nauczycieli muzyki i developerów z Ubisoft San Francisco, współpracujący z Ubisoft Osaka, Ubisoft Pune i Ubisoft Bucharest. Ćwiczenia realizowane są na bazie biblioteki liczącej obecnie ponad 5000 utworów (co tydzień uzupełnianej o kolejne nagrania). W Rocksmith+ uwzględniono muzykę z różnych gatunków, takich jak Rock, Metal, Pop, Latin, Hip-Hop i Indie z całego świata. Pełną listę utworów można znaleźć na tej stronie https://www.ubisoft.com/en-us/game/rocksmith/plus/song-library.

Rocksmith+ umożliwi uczniom zabawę na różnym poziomie umiejętności, dostosowując dynamicznie poziom trudności do tego, jak radzi sobie gitarzysta. Technologia Adaptive Difficulty mierzy postępy ucznia, bazując na całości osiągnięć w trakcie nauki. Uzupełnieniem Rocksmith+ jest aplikacja Rocksmith+ Connect dostępna na smartfonach z Andoidem oraz iOS, co umożliwi wykorzystanie telefonu w roli mikrofonu, a więc wykrywania dźwięków i wyświetlania podpowiedzi w czasie rzeczywistym bez dodatkowych urządzeń peryferyjnych. Aplikacja współpracuje z instrumentami akustycznymi lub elektrycznymi podłączonymi przez wzmacniacz, gracze mogą również alternatywnie podłączyć swoje instrumenty za pomocą kabla Rocksmith Real Tone (sprzedawanego oddzielnie). Dodatkowo Rocksmith+ Connect może posłużyć za dokładny tuner gitarowy. Szczegóły na temat darmowej aplikacji dostępne są na tej stronie.

W programie lekcji Rocksmith plus znalazły się interaktywne ćwiczenia i zalecenia do ćwiczeń generowane na podstawie indywidualnych celów, postępów oraz poziomu umiejętności gitarzysty. Do dyspozycji są również materiały wideo obejmujące technikę gry, sprzęt muzyczny, pielęgnację instrumentów oraz odkrywanie nowej muzyki.

„Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, grałeś całe życie, czy też po prostu chcesz nauczyć się grać swoją ulubioną piosenkę, Rocksmith+ jest idealnym towarzyszem twojej muzycznej podróży. Dostarczamy najobszerniejszą bibliotekę utworów od największych artystów i wschodzących gwiazd z różnorodnych gatunków i z całego świata. Rocksmith+ to sprawdzone, rewolucyjne narzędzie do nauki, które jest przystępne w użyciu i dostępne w niesamowitej cenie 100 dolarów za rok. To narzędzie, w którym możesz spędzić tyle godzin, ile chcesz, i grać swoje ulubione utwory tak często, jak chcesz, gdziekolwiek jesteś. To dopiero początek i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć co z naszym narzędziem uczyni nasza społeczność.” – Jay Cohen, VP executive publisher

Dla powracających graczy, Rocksmith+ przygotował ofertę lojalnościową dla posiadaczy Rocksmith 2014 i uczestników zamkniętej bety, którzy zakupią subskrypcję Rocksmith+ na 3 lub 12 miesięcy. Gracze ci otrzymają darmowy abonament w swoim pierwszym cyklu rozliczeniowym — jeden miesiąc za darmo dla tych, którzy zakupią plan 3-miesięczny i trzy miesiące za darmo dla tych, którzy zdecydują się od razu na 12-miesięczną subskrypcję. Od dziś do 6 września w Ubisoft Store trwa również konkurs, w którym można wygrać kultową gitarę Gibson lub Epiphone.