Obiecujący klon Fallout Shelter, w oprawie teorii spiskowych i przygotowań do nadciągającego kolapsu cywilizacyjnego. W gruncie rzeczy to ekonomiczny symulator kopania pod domem ziemi i budowy własnego schronienia, a także gromadzenia zapasów na ciężkie czasy. Coś, co właściwie moglibyśmy sobie polecić w obecnej rzeczywistości.

Preppersi to grupa ludzi przygotowująca się do przetrwania – w Mr. Prepper, symulatorze osobnika z tej grupy, robimy dokładnie to samo, opierając swoje przekonania na nieuchronny wybuch konfliktu nuklearnego. Brzmi znajomo? To niemal dokładne odwzorowanie rozgrywającego się już po konflikcie Fallouta Shelter, na etapie konstrukcji i przygotowań. Brakuje tylko mieszkańców, po za naszym bohaterem. Pan Przygotowany będzie też zmagał się z tajnymi służbami, przed którymi musi umiejętnie maskować swoje działania. Oprócz budowy schronu przewidziano tworzenie maszyn umożliwiających zachowanie życia w podziemnym środowisku, jest i opcja handlu wymiennego z sąsiadami.

Gra w przetrwanie stworzona przez studio Rejected Games jest już dostępna na Steamie, premierowa cena to niewiele ponad 50 zł (z 30-procentową zniżką obowiązującą do 25 marca). Zanim zdecydujecie się na polską wizję przetrwania – radzimy także wybrać się na podróż do darmowego bunkra Fallout Shelter oraz dokonania próby przetrwania w świecie This War of Mine.