Firma Ubisoft ogłosiła, że gra Hyper Scape zadebiutuje na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One w dniu 11 sierpnia. Tego samego dnia rozpocznie się też premierowy sezon gry, zatytułowany „Pierwsza zasada”, w trakcie którego gracze będą mogli przetestować nową zawartość, sprawdzić funkcje Hyper Scape Crowncast i dowiedzieć się więcej o świecie Hyper Scape.

Już teraz zapraszamy do rozgrywanej obecnie otwartej bety Hyper Scape, dostępnej wyłącznie na PC, która zakończy się 3 sierpnia o godzinie 8:59 czasu polskiego.

W ramach podziękowania dla wszystkich fanów, w ten weekend Ubisoft uruchamia specjalne wydarzenie z nagrodami. Można zagrać w betę Hyper Scale lub oglądać jej rozgrywki na Twitchu przez co najmniej godzinę, aby otrzymać 600 bitcrowns do użycia pełnej wersji Hyper Scale po 11 sierpnia. Są dwa sposoby na odblokowanie tej nagrody – poprzez grę w otwartą betę w ten weekend przez co najmniej godzinę lub oglądając wybrane streamy Hyper Scape na Twitchu przez co najmniej godzinę (steramy muszą mieć włączone rozszerzenie Crowncast, aby się zakwalifikować, gracze muszą najpierw połączyć konto Uplay ze swoim kontem na Twitchu). Nagroda jest dostępna już dzisiaj od godziny 18:00, aż do zakończenia otwartej bety, 3 sierpnia o godz. 8:59 czasu polskiego.

Po fazach testowych, dostępnych wyłącznie na komputerach PC, także gracze na Xbox One i PlayStation 4 będą mieli okazję po raz pierwszy zagrać w Hyper Scape. Gracze konsolowi, którzy odblokowali lub zakupili elementy kosmetyczne z testu technicznego i otwartej bety, grając na PC lub poprzez Crowncast Hyper Scape, będą mieli dostęp do wszystkich tych elementów także na konsolach, gdyż Hyper Scape obsługuje wspólne postępy na wszystkich platformach.

Pierwszy sezon Hyper Scape wprowadza zupełnie nową broń średniego zasięgu, Dragonfly. Pojawi się także nowe hakowanie, Magnet, które może być skuteczną pułapką na zaskoczonych uczestników gry. Sezon pierwszy zawierać będzie w sumie 11 rodzajów broni i 11 hakowań. Oprócz Solo i Squad Crown Rush, w sezonie pierwszym planowane są dodatkowe tryby ograniczone czasowo.

Sezon pierwszy zaczyna się od głównego wątku fabularnego Hyper Scape. Na graczy czeka tajemnica związana z korporacją Prosma Dimensions, którą ci będą musieli rozwiązać. Sezon pierwszy wprowadza odłamki pamięci, które gracze mogą zbierać, aby dowiedzieć się więcej o niektórych postaciach i wydarzeniach. Co tydzień, w świecie gry ukryty zostanie nowy odłamek pamięci, który gracze będą mogli znaleźć i zebrać. Oprócz odłamków pamięci, podczas pierwszego i kolejnych sezonów będą udostępniane komiksy, rozszerzające fabułę Hyper Scape.

Pierwszy sezon Hyper Scape wprowadzi nową funkcję do rozszerzenia Hyper Scape Crowncast dla Twitch: Kudos, narzędzie umożliwiające widzom wspieranie swoich streamerów i reagowanie na najbardziej ekscytujące chwile poprzez efekty wizualne w grze podczas starcia konkretnego streamera. Kudos można będzie kupić za Twitch Bits, wirtualne towary, pokazujące wsparcie dla streamerów.

Dzięki Hyper Scape Crowncast, widzowie będą mogli też zaliczać postępy w przepustce bitewnej (bezpłatnej i Premium) poprzez oglądanie streamów Hyper Scape na Twitch. Streamerzy będą też mogli zapraszać widzów do swoich drużyn, a dołączenie ma być kwestią kilku kliknięć. Funkcja głosowania na wydarzenia, umożliwiająca widzom wpływ na rozgrywki w czasie rzeczywistym, zostanie w pierwszym sezonie rozszerzona o nową kartę wydarzenia, zwaną Lethal Melee. Podczas wydarzenia Lethal Melee broń do walki wręcz może wyeliminować przeciwników jednym ciosem. W sumie, w rozszerzeniu Hyper Spcape Crowncast dostępnych będzie dziewięć kart wydarzeń.

Sezon pierwszy Hyper Scape zawierać będzie również nowe elementy personalizacji, dostępne poprzez przepustkę bitewną. Przepustka bitewna oferuje ścieżkę bezpłatną i Premium, w sumie z setką poziomów unikatowych elementów kosmetycznych do odblokowania w trakcie sezonu. Ścieżka Premium przepustki bitewnej jest dostępna w cenie 950 bitcrowns (waluty w grze). Uczestnicy rozgrywek otrzymują bitcrowns po prostu grając lub kupując pakiety bitcrowns za prawdziwe pieniądze w sklepach Ubisoft lub podmiotów zewnętrznych. Podobnie jak w otwartej becie, widzowie mogą zaliczać postępy w przepustce bitewnej, po prostu oglądając steramy Hyper Scape na Twitchu z włączonym rozszerzeniem Hyper Scape Crowncast. Dodatkowe elementy personalizacji będą dostępne poprzez sklep w grze.

Więcej informacji o Hyper Scape znaleźć można na stronie poświęconej grze.