28 bohaterów i rozrgrywka z pogranicza action RPG, ale na siatce pól jak w klasycznych, planszowych RPG. To nie jest gra turowa, a zręczność i czas reakcji na działania przeciwnika będzie równie ważna jak rekrutacja, trening i ewolucja własnej ekipy.

W Grid Force wiele elementów zostało ściśle zaczerpnięte z RPG-ów. Całość obudowano ciekawą historią Donny (tajemniczej wojowniczki) i światem zwanym Gory, gdzie główna bohaterka zbiera drużynę i spotyka się z przyjaciółmi. Jak to w owianych tajemnicą opowieściach bywa – Donny odkrywa swoje pochodzenie i próbuje ocalić swoją przyszłość. Wszystko to okraszone mangową kreską i kadrami wyjętymi z komiksów, a nasze decyzje mają mieć wpływ na to, czy zyskamy nowych przyjaciół, czy też wrogów.

W grze będziemy budować drużynę złożoną z czterech bohaterów o zróżnicowanych umiejętnościach i stylu rozgrywki (każdy z nich dysponuje regularnym i wzmocnionym atakiem) . Podczas walk możemy aktywnie przełączać się pomiędzy postaciami i walczyć z przeciwnikami jak… w solidnej jednoekranowej strzelaninie. Pokonani wrogowie oznaczają łupy, które da się przełożyć na wzmocnienie własnego zespoły. Wraz z rozwojem postaci zyskamy dostęp do nowych umiejętności i zdolności. Pamiętajcie o zakładaniu masek, reliktów, które oddają we władanie bohaterów moce bogiń.