Już czas na podróż do Warszawy XXII wieku: oto przełożona na język gier kreacja Marcina Sergiusza Przybyłka, której premierze towarzyszy wydanie książki (w oprawie graficznej identycznej jak okładka gry).

Za wyprawę do cyberpunkowego świata, w którym każda podjęta decyzja może otworzyć zupełnie nową ścieżkę zapłacimy 29,99 USD na Steamie, GOG-u, w Epic Games Store i Humble Store. Przez pierwszy tydzień sprzedaży Gamedec będzie tańszy o 10%.

Gamedec w przeciwieństwie do wielu innych gier w stylistyce cyberpunkowej stawia na fabułę i detektywistyczne śledztwa zamiast walki. W Warszawie XXII będziemy odgrywać rolę detektywa prowadzącego dochodzenia w cyfrowych światach. Zarówno metody, jak i gromadzenie dowodów to już nasza sprawa, zaś sama osobowość detektywa wpłynie na odblokowanie umiejętności i dostępnych ścieżek w każdej ze spraw. Co brzmi jak dobra rozrywka dla wielbicieli fabuł snutych w stylu Detroit: Become Human.

“Oddajemy w ręce graczy lata ciężkiej pracy. Jako fani papierowych eRPGów, chcieliśmy stworzyć własną grę w tym gatunku i dzięki Gamedecowi zrobiliśmy ważny krok w tym kierunku. Jesteśmy pewni, że gracze spędzą wiele godzin poznając świat, podejmując decyzje i odkrywając wszystkie meandry historii. Mamy nadzieję, że nie będą się spieszyć eksplorując uniwersum Gamedeca i będą mieli z tego tyle samo frajdy ile mieliśmy my, przy tworzeniu tej gry.” – powiedział Łukasz Hacura, szef Anshar Studios.

Gamedec to RPG z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, w którym decyzje mają znaczenie, a świat gry nieustannie adaptuje się do nich. Konsekwencje wyborów są natychmiastowe, długofalowe lub ukryte. Te ostatnie dadzą o sobie znać w niespodziewanych momentach. W grze przyjdzie nam zapoznać się z mechanikami Dedukcji, Kodeksu i Aspektów, co umożliwi toczenie złożonych dyskusji, tworzenie lub demaskowanie sieci intryg i spisków oraz odkrywanie niezwykłych związków między wirtualnymi światami i rzeczywistością. Podstawowym celem rozgrywki będzie polowanie na wirtualnych przestępców – bogatych, zepsutych do szpiku kości biznesmenów, wielkie korporacje snujące plany zniewolenia ludzkości.

W dniu premiery Gamedec będzie dostępny w języku polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim oraz chińskim (uproszczonym). Gamedec pojawi się na Steamie, GOG.com, w Epic Games Store oraz w Humble Store 16 września 2021 roku. Data premiery gry na konsolach zostanie ogłoszona w niedalekiej przyszłości.