Od 5 maja 2022 r. możemy rozpocząć wirtualną podróż w butach pewnego paleontologa, przemierzając świat i krajobrazy (przypominające USA) w poszukiwaniu skamielin.

Oczywiście chodzi o zachowane pod warstwami ziemi szczątki dinozaurów. Symulator poszukiwacza zakopanych skarbów zrealizowało studio Pyramid Games, a sam Dinosaur Fossil Hunter dostępny jest już na PC na Steamie oraz w Epic Games Store. W programie rozrywek paleontologa przewidziano eksplorację, korzystanie ze specjalnego zestawu narzędzi, prace na wykopaliskach, badania laboratoryjne, a także przygotowanie odnalezionych fragmentów kości do bezpiecznego transportu. W zamian za wytężone wysiłki przed ekranem będziemy tez mogli poskładać kompletny szkielet i przygotować zgrabną dioramę.

Dinosaur Fossil Hunter zebrał fundusze na realizacje projektu na Kickstarterze, pozyskując ponad 360% docelowej kwoty. Dzięki wsparciu crowdfundingowemu gra doczekała się dodatkowych elementów (w tym zmieniających się warunków pogodowych oraz rozbudowanej mechaniki eksploracji). W przyszłości (po premierze gry) mamy doczekać się także kolejnych lokacji i nowych (gatunków) szkieletów do poskładania plus wsparcia dla Warsztatu Steam, aby gracze mogli podzielić się swoimi galeriami pełnymi (szkieletów) dinozaurów.

“Po ponad trzech latach pracy udostępniamy graczom na platformie Steam i w Epic Games Store naszą kolejną autorską produkcję – Dinosaur Fossil Hunter. Tytuł jest dedykowany nie tylko fanom paleontologii, ale też miłośnikom popularnych symulatorów. Do gry planujemy liczne aktualizacje, przewidujemy także DLC z różnymi zawartościami, które niewątpliwie urozmaicą rozgrywkę.” – Jacek Wyszyński, prezes zarządu Pyramid Games.