Posiadacze gogli Meta Quest 2, Switcha, PlayStation 5, PC i Maców już dziś mogą wyruszyć w największa przygodę podziemną, jaka powstała w 1976 roku – przetworzoną na język animacji i obrazów grę tekstowa Colossal Cave Adventure.

Koniec stycznia to ciekawy czas na podróż do wnętrza gór. Założyciele Sierra On-Line zapraszają nas na trójwymiarowa interpretację Colossal Cave Adventure. W ten sposób najstarsi gracze odświeżą wspomnienia (albo zderzą swoją wyobraźnię z pomysłami Roberty Williams), ci nieco młodsi – będą mieli okazję zagrać w grę, która rozbudzała wyobraźnię w latach 70. i 80. Colossal Cave to wyprawa w krainę wyobraźni z dużą dawką fantasy, do imponującego labiryntu grot, wypełnionych tajemnicami, magią i przedmiotami, a także łamigłówkami prowadzącymi do zdobywania fortuny sławy i takich tam. Nie jest to jednak świat tak pozbawiony życia jak Myst – jak na groty dzieje się tam sporo, więc latarnia i topór będą naszymi nieodzownymi sprzymierzeńcami.

„Oryginalna gra Colossal Cave Adventure była naprawdę niepodobna do niczego, co ktokolwiek wcześniej widział i mamy nadzieję, że pozostawi podobny ślad w kolejnej generacji. Ken i ja nigdy nie pomyślelibyśmy, że ta gra może być doświadczeniem, które stworzyliśmy dzisiaj, ale urzeczywistniliśmy to marzenie dzięki wielkiej miłości i naszej ciężkiej pracy, pracy naszego zespołu oraz naszych łaskawych partnerów.” —Roberta Williams, założycielka i główna projektantka, Cygnus Entertainment

„Colossal Cave to gra o długiej historii, gdy zagłębiliśmy się w projekt, zdaliśmy sobie sprawę, że dziedzictwo Sierry i historia gry to potężna kombinacja. Kiedy rozpoczęliśmy ten projekt, otrzymaliśmy ogromne wsparcie ze wszystkich stron, ponieważ ta gra jest istotna dla całego pokolenia. Mieliśmy szczęście oglądać zarówno dzieci, jak i dorosłych, cieszących się grą, tak jak robiliśmy to wiele lat temu, i nie możemy się doczekać, aby dziś udostępnić ją wszystkim naszym fanom!” — Ken Williams, założyciel i dyrektor generalny, Cygnus Entertainment

Gra Colossal Cave jest dostępna w 13 różnych językach, w tym polskim. Wersja dla konsol Xbox Series X i S pojawi się w nieco późniejszym terminie. Podobnie – edycja dla PSVR 2.