Fani sielskich symulatorów mają okazje zaopiekować się wirtualnymi ulami w świecie poskładamym z prostokątnych krzaczków i drzewek oraz dużych pikseli.

APICO jest już dostępne na PC w serwisach Steam, itch.io, GameJolt, Epic Games Store, Utomik i Humble Store za niecałe 72 zł. Wkrótce doczekamy się równoległego wydania na konsolach. Gra ma być relaksującym symulatorem pszczelarstwa, a jej akcja toczy się w osobliwym, małym miasteczku. Brzmi jak coś dla fanów Stardew Valley i Terraria? Pozbieramy więc zasoby, pouczymy się odrobinę biologii i weźmiemy udział w minigrach, odtwarzających zasady prawdziwego pszczelarstwa i ogrodnictwa. APICO ma też nauczyć nas tajników utrzymania zdrowego ula i znaczenia naszych niezastąpionych, dobrze zapylających kumpli. Podczas rozgrywki będziemy odkrywać utracone gatunki pszczół, krzyżować nowe i ponownie zaludnić każdy ul. Dalsze postępy w grze mogą również odkryć jakieś zapomniane sekrety, ale jak mawiają deweloperzy, to już nie ich wosk pszczeli…

W rozgrywce uwzględniono ponad 30 gatunków pszczół (od zwyczajnych, po leśne), rozwój rodzinnego biznesu opartego na miodze i innych pszczelich skarbach oraz zabawę w gronie czterech graczy. Szczegóły na stronie projektu, jest też demo gry.