Apple odcina graczy od aktualizacji Fortinte’a na urządzeniach z iOS w App Store za wykorzystywanie
w grze Epicabezpośrednich płatności za przedmioty. W efekcie posiadacze iPhone’ów i iPadów będą musieli pozostać Fortnite w wersji 13.40, co oznacza odcięcie wielu graczy od nowej, wprowadzanej wraz z kolejnymi sezonami zawartości gry.

Choć cała sytuacja nie jest jednoznaczna – bo to Apple jest właścicielem App Store i dyktuje warunki, jednak Epic stawia się w tym przypadku na piedestale bojownika o… pieniądze graczy, informując iż płatności dokonywane za pośrednictwem ekosystemu Apple są obłożone 30-procentowym podatkiem. Do batalii z Apple Epic przygotował już stosowny hashtag #FreeFortnite oraz reklamę o uwalnianiu Fortnite’a wzorowaną na reklamie Apple’a z 1984 roku.

Szczegóły sporu oraz treść dokumentów dotyczących sporu pomiędzy Apple’em a firmą Epic (w tym treść pozwu) możemy znaleźć w tym miejscu. Ciekawe co powiedziałby George, oglądając zarówno reklamę Apple’a sprzed lat i dzisiejszą jej parafrazę w wykonaniu Epica – wszak w obu przypadkach nie chodzi o nic innego, jak o sprzedaż produktów.