Wrocławskie studio The Dust znalazło inwestora, który w opowieść o brutalnym inkwizytorze zainwestuje 3 miliony złotych.

W marcu tego roku wrocławskie studio The Dust podpisało umowę z Jackiem Piekarą, twórcą serii powieści o Mordimerze Madderinie, na stworzenie gry na bazie Cyklu Inkwizytorskiego. Teraz spółka pochwaliła się, że znalazła inwestora, który będzie finansować powstawanie gry, wkładając w jej produkcję 3 miliony złotych na przestrzeni najbliższych trzech lat. Fundusze te mają pozwolić na stworzenie wieloplatformowego tytułu, który ukaże się na PC, PlayStation 4/5 i Xbox One.

W tworzenie gry bezpośrednio zaangażowany jest autor, który wraz ze studiem przedstawi na konferencji prasowej 12 września rezultaty pierwszych prac nad tytułem. Materiału źródłowego dla gry jest sporo – Piekara napisał 12 książek osadzonych w świecie, gdzie Jezus zamiast umrzeć na krzyżu zszedł z niego i pokarał swoich oprawców, przy okazji przejmując kontrolę nad Imperium Rzymskim, a historia potoczyła się znacznie bardziej krwawo, niż ta, którą znamy z podręczników. The Dust liczy, że nadchodząca produkcja jest pierwszą z całej serii, planuje też wydanie gry na platformy mobilne.

To już druga zapowiedziana w tym roku gra, która bazuje na polskiej literaturze fantastycznej – na koniec maja pisaliśmy o nadchodzącej grze bazującej na twórczości Stanisława Lema.