Powołując się na pamięć słuchaczy o jednym z najpopularniejszych odtwarzaczy plików MP3 końca lat 90. – Radionomy, firma będąca aktualnie właścicielem marki odświeżyła właśnie witrynę Winampa.

Wprawdzie od 2018 roku, kiedy to Winamp doczekał się po latach aktualizacji, sprawiającej, że klasyczny odtwarzacz działa nareszcie poprawnie w Windows 8 oraz Windows 10 niewiele się wydarzyło, ale pierwsze zapowiedzi na witrynie Winampa sugerują, że niebawem możemy doczekać się czegoś więcej niż deklaracje i drobne poprawki. Winamp ma zostać „re-imagined” i połączyć muzykę z artystami, których uwielbiamy, głosi hasło reklamowe nowej aplikacji lub usługi z odświeżonym logo. Witryna daje nam okazję do zapisania się na zamknięte beta testy, a krótkie informacje reklamowe na razie sugerują serwis, który będzie łącznikiem w rodzaju serwisu Bandcamp lub GarageBand pomiędzy zespołami i twórcami, a słuchaczami.

Zobaczymy czy magia hasła „Winamp, it really whips the llama’s ass.” zadziała raz jeszcze i czy pozmienia to układ na rynku podzielonym na usługi abonamentowe (np. Spotify, Tidal).