Ubisoft zapowiada powrót Settlersów – nieszablonowej strategii czasu rzeczywistego, w której gracze skupią się na osadnictwie na nowej ziemi, zbieraniu zasobów, rekrutowania cywilów i tworzenia jednostek wojskowych, które chronią osady przed najazdami konkurencyjnych sił.

Poznaliśmy datę premiery odświeżonej (i trójwymiarowej) wersji The Settlers – na PC zagramy już 17 marca 2022 roku, a gra jest już dostępna w zamówieniach przedpremierowych w Ubisoft Connect oraz Epic Games Store. Tymczasem gracze mogą wziąć udział w nadchodzącej zamkniętej becie, której start przewidziano na 20 stycznia 2022 r. Wystarczy zapisać się na tej stronie.

Za remake The Settlers odpowiada studio Ubisoft Düsseldorf, które stworzyło reboot serii pod wpływem inspiracji Settlersami III i The Settlers IV (do dziś dwiema najpopularniejszymi grami z serii). Całość stworzono na szkielecie autorskiego Snowdrop Engine, co ma mieć wpływ na dobre doznania wizualne z rozgrywki w RTS-a. W grze przewidziano trzy tryby rozgrywki – kampanię dla jednego gracza, szturm oraz potyczki (solo vs. AI, kooperacja vs. AI lub tradycyjna rywalizacja z udziałem maksymalnie ośmiu graczy).

Fabuła The Settlers opowiada o losach frakcji Elari, która zostaje zmuszeni do ucieczki ze swojej ojczyzny i musi osiedlić się na nowych, nieznanych ziemiach. Osadnicy napotykają innych mieszkańców i stawiają czoła trudnym wyzwaniom podczas swojej podróży. W grze występują łącznie trzy grywalne frakcje, z których każdą charakteryzuje unikalny wygląd, styl gry i własna historia. Gra The Settlers będzie dostępna w trzech wersjach – edycji standardowej (zawierająca podstawową wersję gry), edycja Explorer (fizyczne wydanie dostępne przed premierą gry, zawierające wybrane utwory muzyczne oraz litografie oraz dodatkową zawartość cyfrową) i edycji Deluxe (wydanie cyfrowe, oferujące dodatkową zawartość w grze).

Uczestnicy dostępnej już za tydzień zamkniętej bety The Settlers mogą liczyć na zwiedzanie samouczka, udział w osadnictwie jedną z dwóch frakcji oraz zabawę w potyczki, w trybach 1v1 i 2v2. Zamknięta beta będzie dostępna bez ograniczeń czasowych w dniach 20-24 stycznia 2022 r.