Legendarna seria w 2003 roku została wskrzeszona nowatorskimi Piaskami Czasu, po których pojawiła się m.in. Dusza wojownika (dla wielu graczy najlepsza jak dotąd) i Dwa trony. Minęło jednak sporo czasu i dopiero niedawno pojawiły się plotki związane z rychłym powrotem dzielnego wojownika. Teraz wreszcie czeka nas powrót, choć nie do końca taki, jakiego się spodziewaliśmy.

Ubisoft przywraca Księcia Persji w For Honor, gdzie będzie bohaterem kolejnego eventu. Ma zawitać do Heathmoor dzierżąc Sztylet Czasu – tak samo jak w poprzednich odsłonach umożliwiający cofanie ostatnich wydarzeń o kilka sekund, lecz nie bez konsekwencji.

Trailer przywodzi nieco klimaty Piasków Czasu, ale i Dwóch tronów (szczególnie osobą Dark Prince’a). Prince of Persia: Dusza wojownika raczej będzie niestety ignorowana przez Ubisoft, które kompletnie odeszło od tej popularnej, choć o wiele mroczniejszej i brutalniejszej odsłony. Wydarzenie Ostrze Czasu pojawia się już dziś z pierwszym rozdziałem, drugi zaś nadejdzie 19 marca.