SNEG szykuje dla wielbicieli gier retro powrót do klasyki dobrze znanej wyjadaczom PC – na ekrany komputerów powrócą (na Steamie i GOG-u) Veil of Darkness, Star General, The Summoning i Dark Legions.

Wspaniałości z przeszłości to gry wydawane przez Strategic Simulations Inc. na początku lat 90. – w epoce, gdy SSI otworzyło na ekranach komputerów drogę do prawdziwych RPG i strategii. W planach wydawniczych SNEG znalazły się turowa strategia Star General, horror Veil of Darnkess, a w przyszłości pojawią się kolejne tytuły:

„To kolejny ważny krok w trosce o zachowanie historii gier wideo. Z radością informujemy, że pracujemy nad przywróceniem klasyków wydanych lata temu przez Strategic Simulations Inc. Wczesne lata 90. to czas, kiedy SSI wydawało jedne z najlepszych strategii i gier RPG tamtych czasów. Wiele z nich otworzyło dla nas magiczne wrota świata gier wideo, a teraz mamy doskonałą okazję, by się odwdzięczyć. Starannie zaprojektowane mechaniki tych ponadczasowych tytułów przetrwały próbę czasu, dzięki czemu ciągle mają naprawdę wiele do zaoferowania współczesnym graczom – zarówno tym, którzy pamiętają oryginały, jak i tym, którzy będą dopiero poznawać te produkcje. Cztery gry, które przywracamy, prezentują różnorodność portfolio SSI. Od Star General – turowej strategii z kultowego „5-star General Series” – do Veil of Darkness – horroru, który w niczym nie ustępuje słynnemu Alone in the Dark. To jeszcze nie koniec, w niedalekiej przyszłości spodziewajcie się kolejnych gier! Mamy prawa i plany, które pozwolą nam przywrócić graczom kolejne tytuły od słynnego SSI.” – Oleg Klapovskiy, Dyrektor wydawnictwa SNEG

W Veil of Darkness zmierzymy się z krwiożerczym potworem w zapomnianej wiosce.

W Star General w kosmosie i na lądzie będziemy walczyć o dominację na planetach wroga (ponad 90 statków kosmicznych i ponad 100 jednostek naziemnych!).

W The Summoning zderzymy się z intrygująca fabułą oraz zaskakującymi zwrotami akcji w otoczce fantasy i RPG.

Dark Legions to mroczna opowieść fantasy, w której poprowadzimy do walki nawet 50-osobowe armie, złożone z postaci różnych klas.